4. Niedziela Wielkanocna

Zachęcamy do zapoznania się ze Słowem Biskupa Kieleckiego na rozpoczęcie jubileuszu 850-lecia konsekracji kieleckiej Kolegiaty (obecnie Katedry): http://kielce-dabrowa.pl/teksty/slowo-biskupa-kieleckiego-na-rozpoczecie-jubileuszu-850-lecia-konsekracji-katedry/


Ogłoszenia parafialne

na IV Niedzielę Wielkanocną.

3 maja 2020 r.

Liturgia tygodnia

Poniedziałek, 4 maja. Wspomnienie św. Floriana, męczennika.

18.00 Nabożeństwo majowe. Msza św.: 1) za + Weronikę Januchtę (gregorianka), 2) za ++ Kazimierę, Stanisława i Stanisławę Stempników, 3) za + Stanisławę Ksel w 1. rocznicę śmierci;

 

Wtorek, 5 maja.

18.00 Nabożeństwo majowe. Msza św.: 1) za + Weronikę Januchtę (gregorianka), 2) za ++ Mariana, Józefę i Pawła Postulaków, 3) O Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski dla Małgorzaty Gil z okazji urodzin;

 

Środa, 6 maja. Święto Świętych Apostołów Filipa i Jakuba.
18.00 Nabożeństwo majowe. Msza św.: 1) za + Weronikę Januchtę (gregorianka), 2) za ++ Zofię, Feliksa Głuszków oraz Józefę, Annę, Katarzynę, Piotra i Józefa, 3) za + Helenę Młodawską – od Anieli Skąpskiej;

 

Czwartek, 7 maja. Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Matki Łaski Bożej. Pierwszy czwartek miesiąca.

18.00 Nabożeństwo majowe. Msza św.: 1) za + Weronikę Januchtę (gregorianka), 2) za + Józefa Kunderę – od rodziny Stanisława Dolezińskiego, 3) za ++ Stanisławę i Edwarda Leśniewskich oraz Stanisława Langnera; nabożeństwo pierwszoczwartkowe;

 

Piątek, 8 maja. Uroczystość św. Stanisława, Biskupa i Męczennika, Głównego Patrona Polski i Diecezji Kieleckiej.

18.00 Nabożeństwo majowe. Msza św.: 1) za + Weronikę Januchtę (gregorianka), 2) za ++ Stanisławę, Stanisława i Zenona Radków, 3) za + Kazimierza Kunderę w 6. rocznicę śmierci oraz zmarłych z rodzin Kunderów i Nogalskich;

 

Sobota, 9 maja.

18.00 Nabożeństwo majowe. Msza św.: 1) za + Weronikę Januchtę (gregorianka), 2) za + Józefa Kunderę – od zakładu pogrzebowego Kalia, 3) O Boże błogosławieństwo dla Bartosza Rysia z okazji 20. urodzin; nabożeństwo do bł. Wincentego Kadłubka;

 

Niedziela, 10 maja. V Niedziela Wielkanocna. Msze w następujących intencjach:

8.00 O Boże błogosławieństwo dla Stanisława Dolezińskiego z okazji imienin i urodzin oraz za jego rodzinę;

10.00 za ++ Józefę i Dariusza Siudów oraz Józefa Bugajskiego;

12.00 O Boże błogosławieństwo dla Stanisława Kapuścińskiego z okazji imienin oraz za jego rodzinę;

15.30 Nabożeństwo majowe;

16.00 za + Weronikę Januchtę (gregorianka);

 Inne

W ubiegły piątek rozpoczęliśmy nabożeństwa majowe. Niech w tym miesiącu poświęconym Maryi, Matce Chrystusa, nie zabraknie nas na modlitwie przy naszej Matce. Nabożeństwa majowe odprawiane są przed Mszą św. w dni powszednie o godz. 18.00, w niedziele o godz. 15.30.

Sakramentalny związek małżeński planują zawrzeć:  Tomasz Umański, syn Dariusza, kawaler z naszej parafii oraz Gabriela Pietraszek, córka Krzysztofa, panna z naszej parafii. Zapowiedź pierwsza. Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach małżeńskich zachodzących między narzeczonymi powinien powiadomić naszą kancelarię parafialną.