5. Niedziela Wielkanocna

Ogłoszenia parafialne

na V Niedzielę Wielkanocną.

10 maja 2020 r.

Liturgia tygodnia

Poniedziałek, 11 maja.

18.00 Nabożeństwo majowe. Msza św.: 1) za + Weronikę Januchtę (gregorianka), 2) za ++ Stanisława i Stanisławę Grabków, 3) za + Józefa Kunderę – od sąsiadów Nowakowskich;

 

Wtorek, 12 maja.

18.00 Nabożeństwo majowe. Msza św.: 1) za + Weronikę Januchtę (gregorianka), 2) za ++ Józefę, Franciszka, Jana, Stanisława, Zofię, Dorotę, Władysława i Józefa, 3) za ++ Krystynę, Roberta i Stanisława Libochów;

 

Środa, 13 maja.
Msza św. i Nabożeństwo Fatimskie o godz. 20.00: 1) za + Weronikę Januchtę (gregorianka), 2) za ++ Stanisława i Stanisławę Kijaków oraz Rozalię i Stanisława Salwów, 3) za ++ Zofię i Jana Kumorów oraz Stanisławę Frydrych;

 

Czwartek, 14 maja. Święto św. Macieja, Apostoła.

18.00 Nabożeństwo majowe. Msza św.: 1) za + Weronikę Januchtę (gregorianka), 2) za ++Mariana, Józefę i Pawła Postulaków oraz Ireneusza, Helenę i Stanisława Łakomców, 3) za + Józefa Kunderę – od Władysława Osełki z rodziną;

 

Piątek, 15 maja.

18.00 Nabożeństwo majowe. Msza św.: 1) za + Weronikę Januchtę (gregorianka), 2) za ++ Mariannę i Władysława Borkowskich, 3) za ++ Józefa, Zofię, Mieczysława i Stanisława Kozubków oraz Antoniego, Katarzynę, Mariannę i Annę Radków;

 

Sobota, 16 maja. Święto św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, patrona Polski.

15.30 Msza ślubna Anny Rutki i Krzysztofa Pajdaka;

18.00 Nabożeństwo majowe. Msza św.: 1) za + Weronikę Januchtę (gregorianka), 2) za + Karola Salwę, 3) za + Alicję Synak – od bratowej z rodziną;

 

Niedziela, 17 maja. VI Niedziela Wielkanocna. Msze w następujących intencjach:

8.00 za + Edwarda w 32. rocznicę śmierci;

10.00 O Boże błogosławieństwo dla Mikołaja Sobury z okazji 13. urodzin;

12.00 Na podziękowanie za 50 lat małżeńskiej wspólnoty Janiny i Tadeusza Misiarczyków i z prośbą o dalsze Boże błogosławieństwo;

15.30 Nabożeństwo majowe;

16.00 za + Weronikę Januchtę (gregorianka);

 

Inne

Z inicjatywy Ojca Świętego Franciszka Papieska Rada ds. Dialogu Międzyreligijnego prosi, aby czwartek 14 maja br. uczynić dniem modlitwy, postu i dzieł miłosierdzia w intencji powstrzymania epidemii koronawirusa. Do modlitwy w podanej intencji włączą się również – zgodnie z własną wiarą i tradycją – przedstawiciele rożnych religii, aby w ten sposób zjednoczyć całą ludzkość we wspólnym błaganiu o ustanie pandemii i przezwyciężenie jej konsekwencji.  Odpowiadając na tę prośbę prosimy członków naszej wspólnoty parafialnej do włączenia się w tę modlitewną inicjatywę.

W minioną niedzielę (3 maja br.) ks. bp Jan, pasterz naszej diecezji otrzymał radosną wiadomość, że Ojciec Święty Franciszek mianował kapłana diecezji kieleckiej – ks. prałata Henryka Jagodzińskiego, Pierwszego Radcę Nuncjatury Apostolskiej w Bośni i Hercegowinie, Nuncjuszem Apostolskim w Ghanie, wynosząc go jednocześnie do godności Arcybiskupa. Arcybiskup Nominat pochodzi z Małogoszcza. Jest kapłanem od 1995 r. W czasie posługi duszpasterskiej w naszej diecezji był wikariuszem parafii św. Brata Alberta Chmielowskiego w Busku Zdroju. Następnie podjął studia specjalistyczne w Papieskim Uniwersytecie Świętego Krzyża w Rzymie, które zwieńczył tytułem doktora Prawa Kanonicznego. W r. 2001 rozpoczął służbę dyplomatyczną Stolicy Apostolskiej, posługując na placówkach dyplomatycznych na Białorusi, w Chorwacji, w Sekcji ds. Relacji z Państwami Sekretariatu Stanu Stolicy Apostolskiej, jak również na placówkach dyplomatycznych w Indiach, w Bośni i Hercegowinie. W r. 2014 został podniesiony do godności Prałata Honorowego Jego Świątobliwości. Bp Jan,  dzieląc się z nami tą radosną wiadomością, zaprasza do modlitwy w intencji Arcybiskupa Nominata, aby z gorliwością spełniał powierzoną Mu posługę.

Co roku w okolicy Bożego Ciała Duszpasterstwo Młodzieży organizuje Uwielbienie na Rynku. W tym roku odbędzie się ono, tak jak większość masowych spotkań online w niedzielę 24 maja br. o godz.19.00. Gorąco zachęcamy do uczestnictwa w tym wydarzeniu.

Sakramentalny związek małżeński planują zawrzeć:
Tomasz Umański, syn Dariusza, kawaler z naszej parafii oraz Gabriela Pietraszek, córka Krzysztofa, panna z naszej parafii. Zapowiedź druga.
Anita Dolezińska, córka Stanisława, panna z naszej parafii oraz Mateusz Ramiączek, syn Jana, kawaler z naszej parafii. Zapowiedź pierwsza.
Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach małżeńskich zachodzących między narzeczonymi powinien powiadomić naszą kancelarię parafialną.