11. Niedziela zwykła

Ogłoszenia parafialne

na XI Niedzielę zwykłą.

14 czerwca 2020 r.

Liturgia tygodnia

Poniedziałek, 15 czerwca.

18.00 Msza św.: 1) za + Jerzego Szmalca (gregorianka), 2) za + Józefa Kowalskiego – od rodziny Biskupskich, 3) za + Sławomira Kmiecika – od pracowników firmy Kamieniarz; nabożeństwo czerwcowe i procesja;

Wtorek, 16 czerwca.

18.00 Msza św.: 1) za + Jerzego Szmalca (gregorianka), 2) za + Józefa Kowalskiego – od rodziny Marcina Szmalca, 3) za + Ewę Piwowarską – od zakładu pogrzebowego Brelak z Bęczkowa; nabożeństwo czerwcowe i procesja;

Środa, 17 czerwca. Wspomnienie św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika.
18.00 Msza św.: 1) za + Jerzego Szmalca (gregorianka), 2) za + Ewę Piwowarską – od Mamy, 3) za + Sławomira Kmiecika – od rodzin Janystów i Kwiatków; nabożeństwo czerwcowe i procesja;

Czwartek, 18 czerwca.

18.00 Msza św.: 1) za + Jerzego Szmalca (gregorianka), 2) za + Sławomira Kmiecika – od Jana Borkowskiego z rodziną, 3) za ++ Krystynę i Jerzego Skolików; nabożeństwo do św. Stanisława Kostki; zakończenie oktawy Bożego Ciała i poświęcenie wianków;

Piątek, 19 czerwca. Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa.

18.00 Nabożeństwo czerwcowe. Msza św.: 1) za + Jerzego Szmalca (gregorianka), 2) za ++ Jana, Stanisławę, Katarzynę i Wincentego Kselów, 3) za + Stefana Biskupskiego – od żony Marianny;

Sobota, 20 czerwca. Wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.
13.00 chrzest Tymoteusza Leona Greinke i Kornelii Weroniki Greinke;

18.00 Nabożeństwo czerwcowe. Msza św.: 1) za + Jerzego Szmalca (gregorianka), 2) za ++ Henryka i Teofilę Papisów, 3) O Boże błogosławieństwo dla ministrantów;

Niedziela, 21 czerwca. XII Niedziela zwykła. Msze w następujących intencjach:

8.00 za + Jerzego Szmalca (gregorianka);

10.00 Dziękczynno – błagalna z okazji 75. urodzin Zofii, z prośbą o Boże błogosławieństwo i opiekę;

12.00 Na podziękowanie za 10 lat małżeńskiej wspólnoty Anny i Roberta Biskupskich i z prośbą o dalsze Boże błogosławieństwo oraz o zdrowie i pokój w rodzinie;
15.40 Nabożeństwo czerwcowe;

16.00 za ++ Ireneusza, Janinę, Józefa, Lucynę i Tadeusza i Józefa Domagałę;

Inne

Dzisiaj, przy wyjściu z kościoła, będzie można złożyć ofiarę do puszek na potrzeby Diecezjalnego Funduszu Budowlanego. Środki na nim gromadzone przeznaczone są na pomoc parafiom budującym kościoły lub prowadzącym znaczne remonty budowlane. Natomiast w przyszłą niedzielę będziemy mieli okazję złożyć ofiarę do puszek na potrzeby Hospicjum św. Matki Teresy w Kielcach. Pierwotnie ofiary te miały być zbierane pod koniec marca br.

Raz jeszcze bardzo serdecznie dziękuję za udział w procesji Bożego Ciała. Proszę o przyjęcie słów wdzięczności trzem osobom, które przez szereg dni pilnie pielęgnowały obejście wokół kościoła  i przylegające do niego trawniki. Dziękuję za ustawienie ołtarzy polowych i ich udekorowanie. Z radością dzielę się z wami wszystkimi opiniami licznych parafian, którzy zwracali uwagę na głębszy modlitewny klimat tegorocznej procesji i odczucie jej kościelnej wspólnotowości.

Od jutra planujemy rozpoczęcie pierwszego etapu prac związanych z przyozdobieniem prezbiterium naszego kościoła mozaiką. Etap ten polega na ułożeniu mozaiki w miejsce cegły. Z tego też powodu nabożeństwa w ciągu tygodnia odbywać się będą w drewnianej kaplicy Matki Boskiej Pocieszenia.

Sakramentalny związek małżeński planują zawrzeć:
Mariola Cedro, córka Roberta, panna z naszej parafii oraz Grzegorz Kundera, syn Henryka, kawaler z naszej parafii. Zapowiedź druga.
Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach małżeńskich zachodzących między narzeczonymi powinien powiadomić naszą kancelarię parafialną.