Uroczystość Najświętszej Trójcy

Ogłoszenia parafialne

na Uroczystość Najświętszej Trójcy.

7 czerwca 2020 r.

Liturgia tygodnia

Poniedziałek, 8 czerwca. Wspomnienie św. Jadwigi Królowej.

18.00 Nabożeństwo czerwcowe. Msza św.: 1) za + Jerzego Szmalca (gregorianka), 2) za + Dawida Ksela, 3) za + Zofię Brzozę w 1. rocznicę śmierci;

 

Wtorek, 9 czerwca.

18.00 Nabożeństwo czerwcowe. Msza św.: 1) za + Jerzego Szmalca (gregorianka), 2) za + Józefa Kowalskiego – od rodziny Maciejewskich, 3) za + Józefę Falkner; nabożeństwo do bł. Wincentego Kadłubka;

 

Środa, 10 czerwca.
18.00 Nabożeństwo czerwcowe. Msza św.: 1) za + Jerzego Szmalca (gregorianka), 2) za ++ Antoninę w 3. rocznicę śmierci i Stanisława Zagnińskich, 3) za + Ewę Piwowarską – od rodziny Cisłowskich;

 

Czwartek, 11 czerwca. Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze w następujących intencjach:

8.00 za + Weronikę Wołowiec – od syna Roberta;

10.00 1) za + Jerzego Szmalca (gregorianka), 2) za + Stefana Machula i zmarłych z rodziny; po Mszy procesja Bożego Ciała, a po niej, ok. godz. 12.00 Msza O Boże błogosławieństwo dla Karoliny i Macieja z okazji 1. rocznicy ślubu;

Piątek, 12 czerwca.

18.00 Nabożeństwo czerwcowe. Msza św.: 1) za + Jerzego Szmalca (gregorianka), 2) za + Antoninę Kozubek, 3) za ++ Krystynę i Andrzeja Zychów;

 

Sobota, 13 czerwca. Wspomnienie św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła.

Msza św. i nabożeństwo fatimskie o godz. 20.00: 1) za + Jerzego Szmalca (gregorianka), 2) za + Mariana Bakalarza w 1. rocznicę śmierci, 3) za ++ Anielę, Jana i Józefa Dolezińskich, 4) za + Antoniego Karwatę – od teściów;

 

Niedziela, 14 czerwca. XI Niedziela zwykła. Msze w następujących intencjach:

8.00 za + Jerzego Szmalca (gregorianka);

10.00 za ++ Antoninę i Wojciecha Pedryczów;

12.00 za + Bogdana Łakomca;

15.40 Nabożeństwo czerwcowe;

16.00 za ++ Mariannę i Władysława Borkowskich;

 

Inne
W poniedziałek, 8 czerwca, planujemy odwiedziny Chorych i osób w podeszłym wieku. Proszę o zgłaszanie chorych w zakrystii. Początek odwiedzin od godz.8.00 od strony Kolonii.

Zbliża się Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Gorąco prosimy o przygotowanie ołtarzy polowych. W tym roku procesja odbędzie się wokół kościoła. Prosimy jednak o udekorowanie domów, by w ten sposób zaznaczyć nasze przywiązanie do tradycyjnych wartości i wyrazić miłość do Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy panów do niesienia baldachimu, a panie do feretronów, zaś dziewczynki i młodzież do niesienia poduszek i wstążek. Prosimy, by dzieci, które w ubiegłym roku przystąpiły do pierwszej Komunii św. ubrały się w swoje stroje i także wzięły udział w procesji. Zapraszamy również do wzięcia udziału w procesjach wokół kościoła podczas Oktawy Bożego Ciała.

W przyszłą niedzielę będzie można złożyć ofiary do puszek na Diecezjalny Fundusz Remontowo – Budowlany. Środki na nim gromadzone przeznaczone są na pomoc tym wspólnotom parafialnym, które wznoszą lub remontują swoje kościoły.

Sakramentalny związek małżeński planują zawrzeć:
Mariola Cedro, córka Roberta, panna z naszej parafii oraz Grzegorz Kundera, syn Henryka, kawaler z naszej parafii. Zapowiedź pierwsza.
Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach małżeńskich zachodzących między narzeczonymi powinien powiadomić naszą kancelarię parafialną.