23. Niedziela zwykła

Ogłoszenia parafialne

na XXIII Niedzielę zwykłą.

6 września 2020 r.

Liturgia tygodnia

Poniedziałek, 7 września.

18.00 Msza św.: 1) za + Stanisławę Cedro (gregorianka), 2) za + Jadwigę Żmudzką – od Elżbiety Pablik, 3) za + Helenę Kozubek – od uczestników pogrzebu;

 

Wtorek, 8 września. Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny.

18.00 Msza św.: 1) za + Stanisławę Cedro (gregorianka), 2) za ++ ks. Stefana Borowca, Marię, Michała i Jana Borowców, 3) za + Adama Januchtę – od żony z córką;

 

Środa, 9 września.
18.00 Msza św.: 1) za + Stanisławę Cedro (gregorianka), 2) za + Janusza Januchtę – od bratanic Moniki, Agnieszki i Martyny z rodzinami, 3) O Boże błogosławieństwo dla Bożeny i Wiesława z okazji 30. rocznicy ślubu; nabożeństwo do bł. Wincentego Kadłubka;

 

Czwartek, 10 września.

18.00 Msza św.: 1) za + Stanisławę Cedro (gregorianka), 2) za ++ Józefę i Stanisława Wojtynów, 3) za + Helenę Kozubek – od zakładu pogrzebowego Kalia;

 

Piątek, 11 września.

18.00 Msza św.: 1) za + Stanisławę Cedro (gregorianka), 2) O Boże błogosławieństwo dla ks. prał. Lucjana – od pewnej rodziny, 3) O Boże błogosławieństwo dla Marka Biernata i jego rodziny;

 

Sobota, 12 września.

12.00 chrzest Anieli Kułagi;

13.00 chrzest Aleksandra Pajdaka;

18.00 Msza św.: 1) za + Stanisławę Cedro (gregorianka), 2) za + Janusza Januchtę – od uczestników pogrzebu, 3) O Boże błogosławieństwo i na podziękowanie za 50 lat małżeńskiej wspólnoty Władysława i Stanisławy Osełków, z prośbą o dalszą opiekę Bożą;

 

Niedziela, 13 września. XXIV Niedziela zwykła. Msze w następujących intencjach:

8.00 za + Eugeniusza Kunderę;

10.00 za ++ Wincentego Januchtę, Jana, Marię, Zofię, Anielę i Stanisławę Siudów;

12.00 O Boże błogosławieństwo dla Janiny Misiarczyk z okazji 70. urodzin;

16.00 za ++ Krystynę, Roberta i Stanisława Libochów;

20.00 Msza św. i nabożeństwo fatimskie: 1) za + Stanisławę Cedro (gregorianka), 2) za ++ Mariana Postulaka oraz Mariannę i Antoniego Maciejskich, 3) za + Genowefę Brzyżkiewicz;

 

Inne

W bieżącym tygodniu nasza wspólnota parafialna przeżyła dwie ważne uroczystości: w poniedziałek 31 młodych ludzi przyjęło sakrament bierzmowania, a wczoraj, w sobotę, września, ośmioro dzieci przystąpiło do Pierwszej Komunii św. Bardzo serdecznie dziękuję rodzicom jednej i drugiej grupy za zaangażowanie w przygotowania do tych uroczystości, za pomoc w procesie nauczania, za piękne udekorowanie naszego parafialnego kościoła i za wkład w piękno liturgii. Dziękuję Paniom Annie Mazur i Elżbiecie Moskwie za wielomiesięczne zajęcia dydaktyczne, Panu Damianowi Kozłowi i naszej scholi Cantate za troskę o śpiew. Rodzicom bierzmowanych dziękuję za dar pieniężny złożony na potrzeby naszej parafii. Pewnej ofiarodawczyni dziękuję za ufundowanie nowych świec ołtarzowych.

 

W przyszłą niedzielę będziemy mieli okazje złożyć ofiary do puszek na potrzeby Ziemi Świętej. Zwyczajowo pomoc  na utrzymanie zabytków i Kościoła Katolickiego w Ziemi Świętej składane są podczas Liturgii Wielkiego Piątku. W tym roku nie mieliśmy takiej możliwości z powodu pandemii. Właśnie w dzisiejszą niedzielę, która przypada w bezpośredniej bliskości czasowej święta podwyższenia Krzyża Świętego możemy uzupełnić ten brak.

 

Sakramentalny związek małżeński planują zawrzeć:

Konrad Osuch, kawaler z naszej parafii, syn Stanisława i Agata Pabis, córka Adama, panna z parafii w Masłowie. Zapowiedź pierwsza.

Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach małżeńskich zachodzących między narzeczonymi powinien powiadomić tutejszą kancelarię parafialną.