5. Niedziela zwykła

Ogłoszenia parafialne

na V Niedzielę zwykłą.

7 lutego 2021 r.

Liturgia tygodnia

Poniedziałek, 8 lutego.

18.00 Msza św.: 1) za + Helenę Banaś – od chrześnicy Marty z rodziną oraz Przemysława, 2) za + Tadeusza Borowca – od brata Czesława z rodziną, 3) za + Mariana Borkowskiego – od Jana Borkowskiego z rodziną;

 

Wtorek, 9 lutego.

18.00 Msza św.: 1) za + Stanisławę Kapińską – od Marii z rodziną, 2) za + Pawła Stępnia – od sąsiadów z ul. Północnej, 3) za ++ Anielę w 5. rocznicę śmierci, Henryka, Tadeusza i Stanisława; nabożeństwo do bł. Wincentego Kadłubka;

 

Środa, 10 lutego. Wspomnienie św. Scholastyki, dziewicy.

18.00 Msza św.: 1) za + ks. prof. Stanisława Czerwika, 2) za + Tadeusza Borowca – od rodzin Borowców, Chłopków i Sarków z Zalezianki, 3) za + Andrzeja Miernika – od uczestników pogrzebu;

 

Czwartek, 11 lutego.

10.30 Msza za chorych, niepełnosprawnych i osoby w podeszłym wieku z okazji Światowego Dnia Chorego;

18.00 Msza św.: 1) za + Zofię Zagnińską – od Krystyny Dudek z rodziną, 2) za + Mariannę Gołąbek – od rodziny Kołdów, 3) O łaskę nawrócenia dla Doroty i Marka i zdrowie dla nich;

 

Piątek, 12 lutego.

18.00 Msza św.: 1) za + Pawła Stępnia – od chrzestnej Anny Kundery z rodziną, 2) za + Stanisławę Ciosek – od rodziny Wilczyńskich, 3) za + Janinę Bortnowską – od Teodozji i Anny Kundera z rodzinami; po Mszy Droga Krzyżowa w kaplicy MB Pocieszenia;

 

Sobota, 13 lutego.

18.00 Msza św.: 1) za + Helenę Banaś – od Bartosza Kołomańskiego z rodziną, 2) za + Adama Wilczyńskiego – od siostry Magdy z rodziną, 3) za dusze w Czyśćcu cierpiące;

 

Niedziela, 14 lutego. VI Niedziela zwykła. Msze w następujących intencjach:

8.00 za ++ Władysława w 15. rocznicę śmierci, Zofię, Stanisława Zagnińskich oraz Otolię i Mieczysława Michtów;

10.00 za + bp. Kazimierza Ryczana;

12.00 za ++ Teresę, Andrzeja i Pawła Wiejasów;

16.00 za + Ewę Piwowarską – od rodziny;

 

Inne

          Nawiązując do postulatu wielu mieszkańców naszej parafii, by podjąć starania o  nadanie nowopowstałemu rondu na skrzyżowaniu ulic Radomskiej i Szybowcowej nazwy im. Jana Pawła II, przez dzisiejszą niedzielę po Mszy Świętej można jeszcze składać podpisy pod wnioskiem do władz miasta w tej sprawie.

 

Komisariat Policji na Stoku prosił o podanie ostrzeżenia przed oszustami podającymi się za funkcjonariuszy policji lub prokuratury, którzy usiłują wyłudzić pieniądze, przeważnie od osób starszych. Należy pamiętać o tym, że przedstawiciele ani jednej, ani drugiej instytucji nie mogą wymagać ani żadnej gotówki, ani podania danych bankowych.

 

Sakramentalny związek małżeński planują zawrzeć:

Marta Sikora, panna z naszej parafii, córka Hanny i Kazimierza i Przemysław Rokita, syn Barbary i Andrzeja, kawaler z parafii w Kołobrzegu. Zapowiedź pierwsza.

Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach małżeńskich zachodzących między narzeczonymi powinien powiadomić tutejszą kancelarię parafialną.