6. Niedziela zwykła

Ogłoszenia parafialne

na VI Niedzielę zwykłą.

14 lutego 2021 r.

Liturgia tygodnia

Poniedziałek, 15 lutego.

18.00 Msza św.: 1) za ++ Zdzisława, Mariannę i Jana Cedrów, 2) za + Tadeusza Borowca – od rodzin Chabów i Moskali z Zalezianki i Występy, 3) za + Andrzeja Przepiórę – od Zofii Cedro z rodziną;

 

Wtorek, 16 lutego.

18.00 Msza św.: 1) za ++ Antoninę i Stanisława Zagnińskich oraz zmarłych z rodziny, 2) za + Pawła Stępnia – od rodziny Dudów z Ostrowca, 3) za + Marka Majcherczyka – od zakładu pogrzebowego Kalia;

 

Środa, 17 lutego. Środa Popielcowa. Msze w następujących intencjach:

8.00 1) za + Mariana Borkowskiego – od zakładu pogrzebowego Kalia, 2) za Parafian;

18.00 1) za + Zofię Zagnińską – od rodziny Nowaków z Kranowa, 2) za + Andrzeja Miernika – od pracowników Wydziału Organizacyjnego Starostwa Powiatowego w Kielcach;

 

Czwartek, 18 lutego.

18.00 Msza św.: 1) za + Helenę Banaś – od siostrzenicy Katarzyny z rodziną, 2) za + Mariannę Gołąbek – od rodzin Matuszewskich i Kunderów, 3) za ++ Anielę i Józefa Leśniewskich; nabożeństwo do św. Stanisława Kostki;

 

Piątek, 19 lutego.

17.30 Droga krzyżowa a po niej Msza św.: 1) za + Pawła Stępnia – od rodziny Baradziejów z Kielc, 2) za + Stanisławę Ciosek – od uczestników pogrzebu, 3) za ++ Romana, Rozalię i Michała Cedrów;

 

Sobota, 20 lutego.

18.00 Msza św.: 1) za + Tadeusza Borowca – od Andrzeja Borowca z rodziną z Zalezianki, 2) za + Adama Wilczyńskiego – od brata Huberta z rodziną, 3) za + Władysława Piskulaka w 16. rocznicę śmierci;

 

Niedziela, 21 lutego. I Niedziela Wielkiego Postu. Msze w następujących intencjach:

8.00 za ++ Piotra, Zofię, Zofię z rodziny Kunderów ;

10.00 za ++ Krystynę i Jerzego Skolików;

12.00 O Boże błogosławieństwo dla Franciszka z okazji roczku oraz za jego rodziców;

15.30 Gorzkie Żale;

16.00 za ++ Weronikę Wołowiec w 1. rocznicę śmierci oraz Zdzisława Wołowca;

Inne

W najbliższą środę  rozpoczynamy okres Wielkiego Postu, w którym w każdy piątek pragniemy uczestniczyć w nabożeństwach Drogi Krzyżowej – o godz. 17.30, zaś w niedziele w nabożeństwie Gorzkich Żali – o godz. 15.30.

Podczas nabożeństw Drogi Krzyżowej będziemy mieli okazję składać ofiary do skarbony, które zostaną – wzorem lat ubiegłych przeznaczone na dożywianie ponad 1500 dzieci z Mampikony na Madagaskarze.

 

Rekolekcje wielkopostne planujemy w dniach 19 do 21 marca. Poprowadzi je ks. Grzegorz Stachura. Spowiedź planujemy na sobotę 20 marca br.

Sakramentalny związek małżeński planują zawrzeć:

Marta Sikora, panna z naszej parafii, córka Hanny i Kazimierza i Przemysław Rokita, syn Barbary i Andrzeja, kawaler z parafii w Kołobrzegu. Zapowiedź druga.

Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach małżeńskich zachodzących między narzeczonymi powinien powiadomić tutejszą kancelarię parafialną.


APEL PRZEWODNICZĄCEGO KONFERENCJI EPISKOPATU POLSKI
NA WIELKI POST ROKU 2021

W najbliższą środę rozpoczniemy Wielki Post. Po raz kolejny będziemy przeżywać ten czas w nadzwyczajnej sytuacji pandemii oraz ograniczeń sanitarnych, które – choć trudne – są wyrazem odpowiedzialnej troski o zdrowie i życie nas wszystkich.

Wielki Post to czas nawrócenia i przygotowania na obchody Świąt Wielkiej Nocy – Świąt zwycięstwa Chrystusa nad grzechem i śmiercią. Nadzieja płynąca z wiary w zmartwychwstanie pomaga nam przetrwać najsmutniejsze dni i największe tragedie, czas lęku i beznadziei, a jednocześnie zachęca nas do poszukiwania i realizacji woli Bożej w naszym życiu.

To, jak głęboko przeżyjemy nadchodzące Święta Wielkanocne, zależy m.in. od dyspozycji naszego serca i właściwego przygotowania się na nie w czasie Wielkiego Postu. Zwracam się zatem do wszystkich wiernych oraz ich duszpasterzy z apelem o szczególne pogłębienie życia duchowego w nadchodzącym czasie.

Pomimo trudnej sytuacji pandemicznej i obowiązujących rygorów sanitarnych, nikt nie może zostać pozbawiony dostępu do Eucharystii i innych sakramentów, czyli największego skarbu Kościoła, przez które Chrystus daje samego siebie wspólnocie wierzących i zapewnia nam udział w owocach swojej zbawczej męki.

Dla nikogo nie powinno zabraknąć odpowiedniej opieki duchowej. Zachęcam duszpasterzy do gorliwej posługi w konfesjonale; do dostosowania rytmu spowiedzi do aktualnych możliwości i potrzeb wiernych oraz przepisów sanitarnych; do tworzenia wiernym możliwości uczestniczenia w rekolekcjach parafialnych i wspólnotowych, czy to w formie zdalnej, czy stacjonarnej.

Wszystkich wiernych proszę o jak najobfitsze czerpanie z wielkopostnych praktyk tj. postu, modlitwy i jałmużny oraz innych form pobożności, w tym nabożeństw Drogi Krzyżowej, Gorzkich Żali i innych.

Niech trudny czas – jaki przeżywamy już od ponad roku – nie osłabi naszej gorliwości, ale stanie się impulsem do rozwoju naszej ufności i wiary w Zmartwychwstałego Pana.

† Stanisław Gądecki

Arcybiskup Metropolita Poznański
Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski
Wiceprzewodniczący Rady Konferencji
Episkopatów Europy (CCEE)

Warszawa, dnia 10 lutego 2021

____________________

KURIA DIECEZJALNA W KIELCACH

Nr OD – 5/21

Kielce, dnia 12 lutego 2021 r.

Kuria Diecezjalna w Kiecach informuje, że powyższy Apel Przewodniczącego KEP swoim własnym czyni Biskup Kielecki Jan Piotrowski wraz z Biskupami Pomocniczymi Diecezji Kieleckiej.

Powyższy Apel Przewodniczącego KEP należy podać wiernym do wiadomości w niedzielę 14 lutego 2021 r w ramach ogłoszeń parafialnych.

     † Marian Florczyk

   WIKARIUSZ GENERALNY