Zesłanie Ducha Świętego

Ogłoszenia parafialne

na Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

23 maja 2021 r.

Liturgia tygodnia

Poniedziałek, 24 maja. Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła. Odpust parafialny.

9.00 Msza św.: 1) za + Edwarda Siudę – od szwagierki Danuty z rodziną, 2) za + Jerzego Poznalskiego – od rodziny Zemstów, 3) za ++ Mariannę i Stanisława Biskupskich – od synów;
18.00
Nabożeństwo majowe. Msza św.: 1) za + Mariana Borkowskiego – od Eugenii Cedro z rodziną, 2) za ++ Marię, Michała i Stanisława Kunderów, 3) za ++ Teresę Stępień, Stanisława i Zofię Cieplickich;

Wtorek, 25 maja.
18.00
Nabożeństwo majowe. Msza św.: 1) za ++ z rodziny Wilczyńskich, 2) za + Jolantę Zielińską – od sąsiadów bliższych i dalszych, 3) za + Anielę Biskupską – od sąsiadek z ul. Witosa;

Środa, 26 maja. Wspomnienie św. Filipa Nereusza, kapłana.
18.00
Nabożeństwo majowe. Msza św.: 1) za + Genowefę Pabis – od dzieci, 2) za ++ Łukasza i Piotra, 3) za + Piotra Strząbałę – od uczestników pogrzebu;

Czwartek, 27 maja. Święto ku czci Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
18.00
Nabożeństwo majowe. Msza św.: 1) O Boże błogosławieństwo dla Bartosza i Agnieszki Zielińskich w 4. rocznicę ślubu, 2) O Boże błogosławieństwo dla Stanisława Synaka z okazji 80. urodzin, z podziękowaniem za dar życia i z prośbą o zdrowie i dalszą opiekę Bożą, 3) O Boże błogosławieństwo dla Renaty z okazji urodzin;

Piątek, 28 maja.
18.00
Nabożeństwo majowe. Msza św.: 1) za + Mariana Borkowskiego – od Celiny Rogalińskiej z rodziną, 2) za + Anielę Chwałek, 3) za + Stefanię Kozubek – od Teresy i Waldemara Kselów z rodziną;

Sobota, 29 maja. Wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy.

13.00 chrzest Nikodema Różyckiego;
18.00 Nabożeństwo majowe. Msza św.: 1) za + Marka Majcherczyka – od kolegów i koleżanek z pracy z Transportu Samochodowego, 2) za + Stefana Biskupskiego w 1. rocznicę śmierci, 3) za + Edwarda Siudę – od rodziny Bugajskich;

Niedziela, 30 maja. Uroczystość Najświętszej Trójcy. Msze w następujących intencjach:
8.00 za ++ Jana, Mariannę, Józefa Faryonów, Stanisława i Danutę Kaletów oraz zmarłych z rodziny Kosobudzkich;
10.00 za + Józefa Staszewskiego w 7. rocznicę śmierci;
12.00 za + Mariana Borkowskiego – od chrześnicy Renaty z rodziną;
15.30 Nabożeństwo majowe;
16.00 O Boże błogosławieństwo dla Elżbiety i Bronisława Kunderów z okazji 55. rocznicy ślubu – od dzieci, wnuków i całej rodziny;

Inne

Spotkanie ze Słowem Bożym i KKK odbędzie się w piątek 28 maja po Mszy wieczornej w sali na plebanii.

Bardzo serdecznie gratuluję rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za zaangażowanie w przygotowaniach do Pierwszej Komunii Świętej. Dzieciom pierwszokomunijnym z kolei dziękuję za ich wsparcie finansowe na rzecz swoich rówieśników w krajach misyjnych.

Narzeczonych planujących zawarcie sakramentalnego związku małżeńskiego pragniemy poinformować, że najpóźniej na 3 miesiące przed planowanym terminem ślubu powinni zgromadzić całą dokumentację potrzebną do zawarcia tego sakramentu. Oznacza to, że należy ustalić z Ks. Proboszczem odpowiednio wcześniej termin przeprowadzenia rozmowy duszpasterskiej celem omówienia szczegółów.

W ramach tradycyjnego Marszu dla Życia i Rodziny w niedzielę 30 maja na Placu św. Jana Pawła II przy Bazylice Katedralnej w Kielcach odbędzie się Msza Święta, której będzie przewodniczył bp. Jan, Pasterz naszej diecezji. Szczegóły w komunikacie na tablicy ogłoszeń.

Tradycyjne integracyjne spotkanie chorych i niepełnosprawnych z Diecezji Kieleckiej odbędzie się na lotnisku w Masłowie w środę 2 czerwca. Celem spotkania jest podziękowanie Bogu za dar św. Jana Pawła II, który 30 lat temu spotkał się tam z wiernymi. Szczegóły w komunikacie na tablicy ogłoszeń.

Sakramentalny związek małżeński planują zawrzeć:

Paulina Gruszka, córka Bogusława, panna z naszej parafii oraz Dominik Karliński, syn Mariana, kawaler z Łosienia. Zapowiedź druga.

Mateusz Salata, syn Piotra, kawaler z naszej parafii oraz Dominika Dziura, córka Macieja, panna z naszej parafii. Zapowiedź druga.

Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach małżeńskich zachodzących między narzeczonymi powinien powiadomić naszą kancelarię parafialną.

Zbliża się Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. W tym roku, podobnie jak w roku ubiegłym, planujemy uroczystą procesję wokół kościoła.

Zespół Pomocy Kościołowi na Wschodzie KEP przysłał podziękowanie za ofiarę w wysokości 850 zł, jaka została złożona w II Niedzielę Adwentu ub. roku na potrzeby Kościoła Katolickiego w krajach byłego Związku Radzieckiego.

Centrum Życia i Rodziny w Warszawie podjęło inicjatywę dotyczącą przeniesienia Dnia Ojca z czerwca na 19 marca, Uroczystość św. Józefa. Ks. Bp. Ordynariusz zaproponował by parafie naszej diecezji poparły tę inicjatywę. Odpowiadając na apel Księdza Biskupa w kaplicy chrzcielnej znajdują się listy, na których można tę akcję poprzeć.