10. Niedziela zwykła

Ogłoszenia parafialne

na X Niedzielę zwykłą

6 czerwca 2021 r.

 

Liturgia tygodnia

Poniedziałek, 7 czerwca.

18.00 Msza św.: 1) za + Józefa Kowalskiego (gregorianka), 2) za + Mariana Borkowskiego – od Stanisławy Drezno z rodziną, 3) za + Jolantę Zielińską – od rodzin Kopaczów i Cedrów; nabożeństwo czerwcowe i procesja;

 

Wtorek, 8 czerwca. Wspomnienie św. Jadwigi Królowej.
18.00
Msza św.: 1) za + Józefa Kowalskiego (gregorianka), 2) za + Józefę Falkner, 3) za + Anielę Biskupską – od rodzin Matuszewskich i Kunderów; nabożeństwo czerwcowe i procesja;

Środa, 9 czerwca.
18.00
Msza św.: 1) za + Józefa Kowalskiego (gregorianka), 2) za + Marka Majcherczyka – od Andrzeja Tomaszewskiego oraz od dzieci Rafała i Marzeny, 3) za ++ Henryka i Bronisławę Kozieł – od wnuczki; nabożeństwo do bł. Wincentego Kadłubka, nabożeństwo czerwcowe i procesja;

Czwartek, 10 czerwca.

18.00 Msza św.: 1) za + Józefa Kowalskiego (gregorianka), 2) za ++ Antoninę Zagnińską w 4. rocznicę śmierci oraz Stanisława Zagnińskiego, 3) O Boże błogosławieństwo dla Małgorzaty Gil z okazji imienin; zakończenie oktawy Bożego Ciała i poświęcenie wianków;

 

Piątek, 11 czerwca. Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa.

18.00 Nabożeństwo czerwcowe. Msza św.: 1) za + Józefa Kowalskiego (gregorianka), 2) za + Anielę Biskupską – od Marianny Biskupskiej z rodziną, 3) za + Stefanię Kozubek – od zakładu pogrzebowego Kalia;

 

Sobota, 12 czerwca. Wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

14.00 chrzest Aleksandra Antoniego Małeckiego;

18.00 Nabożeństwo czerwcowe. Msza św.: 1) za + Józefa Kowalskiego (gregorianka), 2) za ++ Antoninę, Stefana i Stanisława Kozubków, 3) za + Edwarda Siudę – od Sławomira Wojnowskiego z rodziną;

Niedziela, 13 czerwca. XI Niedziela zwykła. Msze w następujących intencjach:
8.00 za + Stefana Machula i zmarłych z rodziny;
10.00 za ++ Antoninę i Wojciecha Pedryczów;
12.00 za + Mariana Bakalarza w 2. rocznicę śmierci;
15.40 Nabożeństwo czerwcowe;
16.00 za ++ Jana i Rozalię Borzęckich, Antoninę i Jana Łabudów, Józefa i Józefę Niestujów oraz Józefę i Bolesława Miszczyków;
20.00 Msza św. i nabożeństwo fatimskie: 1) za + Józefa Kowalskiego (gregorianka), 2) za ++ Mariannę i Władysława oraz zmarłych z rodzin Cedrów i Suwałów, 3) za + Mariannę Biskupską – od syna Jerzego z rodziną;

Inne

          Dzisiaj przy wyjściu z kościoła będzie można złożyć ofiary do puszek na Diecezjalny Fundusz Remontowo – Budowlany. Środki na nim gromadzone przeznaczone są na pomoc tym wspólnotom parafialnym, które wznoszą lub remontują swoje kościoły.

          Siostry Nazaretanki zapraszają uczniów klas ósmych do kontynuacji nauki w Liceum Ogólnokształcącym im. św. Jadwigi Królowej w Kielcach. Spotkanie informacyjne w formie online będzie w poniedziałek 7 czerwca 2021 roku. Szczegóły są zamieszczone na stronie www.nazaret.kielce.pl

Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. św. Stanisława Kostki w Kielcach ogłasza nabór do klas pierwszych. Liceum objęte jest naborem w systemie elektronicznym. O przyjęciu decydują punkty zdobyte na egzaminie ósmoklasistów oraz za oceny i inne osiągnięcia. Szczegóły na stronie rekrutacyjnej Liceum: www.kostka-kielce.pl

 

Bardzo serdecznie dziękuję za przygotowanie ołtarzy polowych oraz terenu przykościelnego na procesję Bożego Ciała. Cieszę się, że w przygotowania te włącza się powoli młodsza generacja naszych parafian. Warto, by ta zmiana pokoleniowa objęła wszystkich.

Pan Wójt Gminy Masłów prosił, by przypomnieć o obowiązku włączenia się w Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 roku. Pismo Pana Wójta w tej sprawie dostępne jest na tablicy ogłoszeń.

Sakramentalny związek małżeński planują zawrzeć:

Jarosław Marcisz, syn Piotra i Doroty, kawaler z naszej parafii oraz Sylwia Bisaga, córka Andrzeja i Agnieszki, panna z parafii św. Franciszka z Asyżu w Kielcach. Zapowiedź druga.

Alina Staszewska, córka Grzegorza i Magdaleny, panna z naszej parafii oraz Mateusz Kwiatkowski, syn Dariusza i Marioli, kawaler z parafii w Górach. Zapowiedź pierwsza.

Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach małżeńskich zachodzących między narzeczonymi powinien powiadomić naszą kancelarię parafialną.