11. Niedziela zwykła

Ogłoszenia parafialne

na XI Niedzielę zwykłą

13 czerwca 2021 r.

 

Liturgia tygodnia

Poniedziałek, 14 czerwca. Wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika.

18.00 Nabożeństwo czerwcowe. Msza św.: 1) za + Józefa Kowalskiego (gregorianka), 2) za + Jolantę Zielińską – od Eli i Adasia, 3) za + Piotra Strząbałę – od sąsiadów;

 

Wtorek, 15 czerwca.
18.00
Nabożeństwo czerwcowe. Msza św.: 1) za + Józefa Kowalskiego (gregorianka), 2) za + Mariana Borkowskiego – od rodzin Telków i Dulębów, 3) za + Teresę Ksel – od syna Grzegorza z rodziną;

Środa, 16 czerwca.
18.00
Nabożeństwo czerwcowe. Msza św.: 1) za + Józefa Kowalskiego (gregorianka), 2) za + Marka Majcherczyka – od rodzin Cedrów i Machockich, 3) za + Stefanię Kozubek – od uczestników pogrzebu, 4) za ++ Marka, Helenę, Bronisława i Annę Cieplickich;

Czwartek, 17 czerwca. Wspomnienie św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika.

18.00 Nabożeństwo czerwcowe. Msza św.: 1) za + Józefa Kowalskiego (gregorianka), 2) za + Anielę Biskupską – od chrześniaka Jerzego z rodziną, 3) za + Piotra Strząbałę – od koleżanek i kolegów z pracy córki Marzeny;

 

Piątek, 18 czerwca.

18.00 Nabożeństwo czerwcowe. Msza św.: 1) za + Józefa Kowalskiego (gregorianka), 2) za + Mariana Borkowskiego – od rodzin Telków i Dulębów, 3) za + Edwarda Siudę – od rodziny Bugajskich; nabożeństwo do św. Stanisława Kostki;

 

Sobota, 19 czerwca.

12.00 chrzest Julii Wołowiec;

18.00 Nabożeństwo czerwcowe. Msza św.: 1) za + Józefa Kowalskiego (gregorianka), 2) za + Teresę Ksel – od Heleny i Czesława Cedro, 3) O Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski dla ministrantów;

Niedziela, 20 czerwca. XII Niedziela zwykła. Msze w następujących intencjach:
8.00 za ++ Henryka i Teofilę Papisów;
10.00 za + Józefa Kowalskiego (gregorianka);
12.00 za ++ Ireneusza, Janinę, Lucynę i Józefa; po Mszy chrzest Jakuba Grabki;
15.30 Nabożeństwo czerwcowe;
16.00 O Boże błogosławieństwo dla Janiny z okazji 70. urodzin;

Inne

Spotkanie ze Słowem Bożym i KKK odbędzie się w piątek 18 czerwca po Mszy wieczornej w sali na plebanii.

 

Centrum Życia i Rodziny w Warszawie podjęło inicjatywę dotyczącą przeniesienia Dnia Ojca z czerwca na 19 marca, Uroczystość św. Józefa. Ks. Bp. Ordynariusz zaproponował by parafie naszej diecezji poparły tę inicjatywę. Odpowiadając na apel Księdza Biskupa w kaplicy chrzcielnej znajdują się listy, na których można tę akcję poprzeć jeszcze przez dzisiejszą niedzielę.

 

W sobotę 19 czerwca w Wiślicy odbędzie się XIX Spotkanie Młodych pod hasłem Ojcowskie Serce. Rozpocznie się ono o godzinie 12.00 warsztatami, natomiast o godzinie 17.00, ks. bp. Jan będzie sprawował Eucharystię dla uczestników spotkania. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.

 

Po raz czterdziesty na szlak pątniczy wyruszy Kielecka Piesza Pielgrzymka. Pielgrzymi będą mogli przebyć całą trasę z Wiślicy przez Pińczów, Kielce na Jasną Górę. Istnieje też możliwość pielgrzymowania tylko na wybranych odcinkach. Zapisy potrwają od 15 czerwca do 5 lipca i będą odbywały się tylko i wyłącznie ON-line. Formularz zgłoszeniowy, regulamin i bliższe informacje na facebooku pielgrzymkowym oraz na stronie internetowej: www.pielgrzymka.kielce.pl.

 

Sakramentalny związek małżeński planują zawrzeć:

Alina Staszewska, córka Grzegorza i Magdaleny, panna z naszej parafii oraz Mateusz Kwiatkowski, syn Dariusza i Marioli, kawaler z parafii św. Anny w Jakubowie. Zapowiedź druga.

Marta Borkowska, córka Jerzego i Anny, panna z naszej parafii oraz Grzegorz Januchta, syn Stanisława i Doroty, kawaler z parafii NMP Królowej Świata w Brzezinkach. Zapowiedź pierwsza.

Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach małżeńskich zachodzących między narzeczonymi powinien powiadomić naszą kancelarię parafialną.