2. Niedziela zwykła

Ogłoszenia parafialne

na II Niedzielę zwykłą.

16 stycznia 2022 r.

Liturgia tygodnia

Poniedziałek, 17 stycznia. Wspomnienie św. Antoniego, opata.

18.00 Msza św.: 1) za + Weronikę Osuch – od Stanisława Dolezińskiego z rodziną, 2) za + Edwarda Radka – od zakładu pogrzebowego Kalia, 3) za + Jana Szostaka – od siostry Heleny;

 

Wtorek, 18 stycznia.

18.00 Msza św.: 1) za + Zbigniewa Kaletę – od Jana Sobeckiego z rodziną, 2) za + Anielę Skąpską – od syna Mieczysława z rodziną, 3) za + Mariannę Janus – od męża Henryka; nabożeństwo do św. Stanisława Kostki;

 

Środa, 19 stycznia. Wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa.
18.00 Msza św.: 1) za + Teresę Osuch – od rodziny Rachwałów, 2) za ++ Mariana, Mariannę i Władysława Borkowskich, 3) za + Andrzeja Opalskiego – od personelu oddziału wewnętrznego I ZOZ Włoszczowa;

 

Czwartek, 20 stycznia.

18.00 Msza św.: 1) za + Edwarda Radka – od ministrantów, 2) za + Tadeusza Miernika – od żony Teresy, 3) za + Mirosława Biskupskiego – od teściowej z córką Elą;

 

Piątek, 21 stycznia. Wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy.

18.00 Msza św.: 1) za + Anielę Skąpską – od rodziny Cedrów, 2) za + Jana Szostaka – od rodziny Wojtynów, 3) za + Bronisławę Cedro – od córki Krystyny z mężem Sławomirem i córki Danuty z mężem Stanisławem, 4) Msza św. kolędowa: O Boże błogosławieństwo dla rodzin mieszkających w Zabiałogórzu;

 

Sobota, 22 stycznia.

18.00 Msza św.: 1) za + Zbigniewa Kaletę – od kolegi Andrzeja i kolegów, 2) za + Tadeusza Miernika – od córki Wandy z mężem, 3) za + Weronikę Osuch – od rodziny Januchtów, 4) Msza św. kolędowa: O Boże błogosławieństwo dla rodzin mieszkających na Dąbrowie Kolonii po stronie zachodniej i na osiedlu;

 

Niedziela, 23 stycznia. III Niedziela zwykła. Msze w następujących intencjach:
8.00 za ++ Józefa Bugajskiego w 14. rocznicę śmierci oraz Józefa i Mariannę Bugajskich;
10.00 1) za + Pierre Golly – dobrodzieja naszego kościoła, 2) za + Genowefę Brzyżkiewicz w 2. rocznicę śmierci;
12.00 O Boże błogosławieństwo, zdrowie i opiekę Matki Bożej dla Czesława Zemsty;
16.00 O Boże błogosławieństwo dla Anny Kułaga z okazji urodzin;

Inne

W najbliższa niedzielę, 23 stycznia br., w naszej parafii będziemy gościć przedstawicieli kieleckiego seminarium duchownego. Zwykle co roku jedna z niedziel poświęcona jest modlitwie w intencjach tej diecezjalnej uczelni i składaniu ofiar na jej utrzymanie.

Od 18 stycznia do 25 stycznia w Kościele Katolickim i w innych Kościołach chrześcijańskich trwa co roku Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. W tym roku jego hasłem jest: Zobaczyliśmy Jego gwiazdę na Wschodzie i przyszliśmy oddać Mu pokłon. Modlitwy o jedność chrześcijan zostały zainicjowane w 1908 roku.