3. Niedziela zwykła

Ogłoszenia parafialne

na III Niedzielę zwykłą.

23 stycznia 2022 r.

Liturgia tygodnia

Poniedziałek, 24 stycznia. Wspomnienie św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła.

10.00 Pogrzeb + Zygmunta Zdzymiry;

18.00 Msza św.: 1) za + Anielę Skąpską – od uczestników pogrzebu, 2) za + Edwarda Radka – od rodziny Wróblów, 3) za + Weronikę Osuch – od zakładu pogrzebowego Kalia, 4) za ++ Józefę Wojtynę w 8. rocznicę śmierci, Stanisława, Władysława, Tadeusza i Stanisława;

 

Wtorek, 25 stycznia. Święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła.

18.00 Msza św.: 1) za + Teresę Osuch – od Marii Adach z rodziną, 2) za + Jana Szostaka – od sąsiadów z ul. Warszawskiej, 3) za + Mirosława Biskupskiego – od Czesi i Tomka, 4) O zdrowie, Boże błogosławieństwo i pomyślny przebieg operacji Krzysia;

 

Środa, 26 stycznia. Wspomnienie świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa.

12.00 Pogrzeb + Stanisławy Ryś;
18.00 Msza św.: 1) za + Edwarda Radka – od Heleny Iwan oraz rodzin Głuchowskich i Paniczków, 2) za + Zbigniewa Kaletę – od kolegów i firmy Juwiko, 3) za + Andrzeja Opalskiego – od personelu oddziału wewnętrznego II ZOZ Włoszczowa, 4) O Boże błogosławieństwo, zdrowie i cierpliwość w chorobie dla Elżbiety Ferduły;

 

Czwartek, 27 stycznia.

18.00 Msza św.: 1) za ++ Krystynę i Jerzego Skolików – od pani Heleny, 2) za + Tadeusza Miernika – od córki Anny z mężem, 3) za ++ Jadwigę, Antoninę i Józefa Zierników oraz Rozalię i Michała Cedrów;

 

Piątek, 28 stycznia. Wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła.

18.00 Msza św.: 1) za + Anielę Skąpską – od rodziny Michtów, 2) za + Teresę Osuch – od Franciszka i Wiesławy Osuch, 3) za + Weronikę Osuch – od uczestników pogrzebu, 4) Msza św. kolędowa: O Boże błogosławieństwo dla rodzin mieszkających na Dąbrowie Kolonii po stronie wschodniej;

 

Sobota, 29 stycznia.

18.00 Msza św.: 1) za + Edwarda Radka – od rodziny Wojtasiów z Siodeł, 2) za + Jana Szostaka – od Leszka Mierzwy z rodziną, 3) za + Mariannę Janus – od syna Krzysztofa z żoną Małgorzatą i córką Amelią;

 

Niedziela, 30 stycznia. IV Niedziela zwykła. Msze w następujących intencjach:
8.00 za ++ Mariannę w 21. rocznicę śmierci oraz Andrzeja i Piotra Kucharskich;
10.00 za ++ Lucynę, Józefa, Józefa, Marię, Bronisława i Michała – od Bogumiły i Zdzisława Zagnińskich;
12.00 O Boże błogosławieństwo dla Oskara Wojtyny z okazji 22. urodzin; po Mszy chrzest Adama Tomasza Piwowarczyka;
16.00 za + Marię Chmielewską w 1. rocznicę śmierci;

Inne                                                                             

We wtorek 25 stycznia kończy się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Pamiętajmy w naszych codziennych modlitwach o wielkiej sprawie jedności chrześcijan, o którą sam Jezus modlił się podczas Ostatniej Wieczerzy.

 

Najbliższe spotkanie Zespołu Synodalnego odbędzie się w piątek 28 stycznia o godzinie 19.00 w sali na plebanii. Spotkanie ma charakter otwarty i dlatego bardzo serdecznie zapraszam tych, którzy dotąd uczestniczyli w spotkaniach jak i osoby chętne i zainteresowane do włączenia się w omawianie tematów synodalnych.

 

Sakramentalny związek małżeński planują zawrzeć:

Sebastian Wąsik, kawaler z naszej parafii, syn Sylwestra i Grażyny oraz Aleksandra Zawadzka, panna z naszej parafii, córka Mirosława i Barbary. Zapowiedź pierwsza.

Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach małżeńskich, zachodzących między narzeczonymi, powinien powiadomić naszą kancelarię parafialną.