4. Niedziela Wielkiego Postu

Ogłoszenia parafialne

na IV Niedzielę Wielkiego Postu (Laetare – Raduj się).

27 marca 2022 r.

Liturgia tygodnia

Poniedziałek, 28 marca.

18.00 Msza św.: 1) za + Jana Żurawia (gregorianka), 2) za + Jana Szostaka – od Małgorzaty Nitwinko z rodziną, 3) za + Weronikę Osuch – od Józefy Kozubek z rodziną, 4) za + Mariannę Wilk – od Anety Zając z synami;

 

Wtorek, 29 marca.

18.00 Msza św.: 1) za + Jana Żurawia (gregorianka), 2) za + Mirosława Biskupskiego – od koleżanek i kolegów z pracy; za Zofię w 11. rocznicę śmierci i Stanisława Biskupskich, 3) za + Mariannę Janus – od siostry Anny z rodziną, 4) za + Stanisława Lisa – od córki Edyty z rodziną;

 

Środa, 30 marca.

18.00 Msza św.: 1) za + Jana Żurawia (gregorianka), 2) za + Teresę Osuch – od Aleksandry Wiśniewskiej oraz rodzin Borków i Pietrzyków, 3) za ++ Mariannę w 18. rocznicę śmierci, Franciszka, Barbarę, Jerzego, Władysława i Pawła;

 

Czwartek, 31 marca.

18.00 Msza św.: 1) za + Jana Szostaka – od Natalii Dedo z Racławic, 2) za + Mirosława Biskupskiego – od koleżanek i kolegów z pracy, 3) za + Wandę Wołowiec – od rodzin Stachurów i Stępniów;

 

Piątek, 1 kwietnia. Pierwszy piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi od godz.17.00.

17.30 Droga krzyżowa a po niej Msza św.: 1) za + Weronikę Osuch – od Danuty z rodziną, 2) za + Mariannę Janus – od brata Stefana z rodziną, 3) za + Janusza Janika – od uczestników pogrzebu; nabożeństwo pierwszopiątkowe;

 

Sobota, 2 kwietnia. Pierwsza sobota miesiąca.

7.00 Msza św. ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny za ++ Jerzego Gila, Wacława, Władysławę, Krzysztofa Jandów oraz Bożenę Cielębę;

18.00 Msza św.: 1) za + Natalię Dallapiccola, 2) za + Wojciecha Czaję – od chrześnicy Justyny, 3) za ++ Piotra w 12. rocznicę śmierci oraz Łukasza;

 

Niedziela, 3 kwietnia. V Niedziela Wielkiego Postu. Rozpoczęcie Rekolekcji Wielkopostnych: „Posłani w pokoju Chrystusa..” – Rekolekcje ze świętymi naszych czasów. Msze w następujących intencjach:
8.00 za ++ z rodzin Michtów i Chanców;
10.00 O Boże błogosławieństwo dla Olgi z okazji 15. urodzin;
12.00 O Boże błogosławieństwo dla Anety Wiśnickiej z okazji urodzin;

15.30 Gorzkie Żale;
16.00 1) za + Wojciecha Gawrońskiego w 7. rocznicę śmierci, 2) za + Julię Kołdę – od męża Kazimierza;

 

Inne

         W dniach 04 – 06 kwietnia 2022 r. o godz. 19.00 w parafii Niepokalanego Serca NMP na ul. Urzędniczej 3 w Kielcach odbędą się Rekolekcje Wielkopostne dla osób rozwiedzionych i żyjących w związkach niesakramentalnych.

W zakrystii są już do nabycia tradycyjne baranki na stół wielkanocny. Ich nabycie stanowi wydatną pomoc dla Caritas diecezjalnej w realizacji jej charytatywnych celów. W tym wypadku chodzi przede wszystkim o pomoc dla dzieci i młodzieży z ubogich rodzin.

W najbliższy piątek 1 kwietnia, planujemy zorganizować Drogę krzyżową na Świętym Krzyżu. Chętnych do wzięcia udziału w pielgrzymce prosimy o zapisywanie się w zakrystii. Koszt wyjazdu to 20 złotych. O godz. 16.45 z parkingu przykościelnego wyjazd autokarem na Święty Krzyż. Dziś jest ostatni dzień zapisów na pielgrzymkę.

Dotychczas przekazaliśmy do Caritasu 47 paczek. Dziękujemy za przyłączenie się do tej akcji pomocy dla ofiar wojny.

Sakramentalny związek małżeński planują zawrzeć:

Paweł Romanek, nasz parafianin, syn Jana oraz Iga Lewicka – Romanek, nasza parafianka, córka Jacka. Zapowiedź pierwsza.

Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach małżeńskich, zachodzących między narzeczonymi, powinien powiadomić naszą kancelarię parafialną.