8. Niedziela zwykła

Ogłoszenia parafialne

na VIII Niedzielę zwykłą.

27 lutego 2022 r.

Liturgia tygodnia

Poniedziałek, 28 lutego.

18.00 Msza św.: 1) za + Teresę Osuch – od rodziny Otawskich z córkami, 2) za + Anielę Skąpską – od Bożeny i Wiesława Chłopków, 3) za ++ Mariannę i Józefa Kunderów, Stefanię, Władysława i Karola Salwów, Jana Bandrowskiego oraz Stanisława Sobierajskiego;

 

Wtorek, 1 marca.

18.00 Msza św.: 1) za + Jana Żurawia (gregorianka), 2) za + Jana Szostaka – od rodziny Koziarów z Jaworzna, 3) za + Weronikę Osuch – od rodziny Wiktorów;

 

Środa, 2 marca. Środa Popielcowa. Msze w następujących intencjach:

8.00 1) za ++ Romana Cedro oraz Emilię i Tadeusza Łukawskich, 2) O Boże błogosławieństwo dla Heleny Strząbała z okazji imienin;
18.00 1) za + Jana Żurawia (gregorianka), 2) za + Tadeusza Miernika – od Krzysztofa Brzozy z rodziną, 3) za + Michała Jaronia – od syna Wiesława z rodziną, 4) za ++ Zygmunta Zdzymirę, Józefa Domagałę, Józefa, Janinę, Lucynę i Tadeusza;

 

Czwartek, 3 marca. Pierwszy czwartek miesiąca.

18.00 Msza św.: 1) za + Jana Żurawia (gregorianka), 2) za + Teresę Osuch – od rodzin Michtów i Chanców, 3) za + Anielę Skąpską – od Elżbiety Pora z rodziną; po Mszy adoracja Najświętszego Sakramentu;

 

Piątek, 4 marca. Święto św. Kazimierza, królewicza. Pierwszy piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi od godz.17.00.

17.30 Droga krzyżowa a po niej Msza św.: 1) za + Jana Żurawia (gregorianka), 2) za + Mirosława Biskupskiego – od zakładu pogrzebowego Kalia, 3) za ++ Andrzeja, Antoninę, Stanisława Nogalskich, Kazimierza Kunderę oraz zmarłych z rodzin Nogalskich i Kunderów; nabożeństwo pierwszopiątkowe;

 

Sobota, 5 marca. Pierwsza sobota miesiąca.

7.00 Msza św. ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny za + Jana Żurawia (gregorianka);

18.00 Msza św.: 1) za + Jana Szostaka – od rodziny Wojteczków, 2) za + Tadeusza Miernika – od koleżanek córki Eweliny z pracy, 3) za + Bronisławę Cedro – od sąsiadów: rodzin Zychów i Kołomańskich;

 

Niedziela, 6 marca. I Niedziela Wielkiego Postu. Msze w następujących intencjach:
8.00 za ++ Krystynę i Jerzego Skolików;
10.00 za + Andrzeja Opalskiego – od rodzin Brzyżkiewiczów, Malinowskich i Hudyków;
12.00 za + Jana Żurawia (gregorianka);

15.30 Gorzkie Żale;
16.00 za ++ Stanisława w 4. rocznicę śmierci oraz Anielę, Henryka i Tadeusza;

Inne

W najbliższą środę rozpoczynamy okres Wielkiego Postu, w którym w każdy piątek pragniemy uczestniczyć w nabożeństwach Drogi Krzyżowej – o godz. 17.30, zaś w niedziele w nabożeństwie Gorzkich Żali – o godz. 15.30.

Podczas nabożeństw Drogi Krzyżowej będziemy mieli okazję składać ofiary do skarbony, które zostaną – wzorem lat ubiegłych przeznaczone na dożywianie ponad 1500 dzieci z Mampikony na Madagaskarze.

Pragnę przypomnieć, że w Środę Popielcową obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia. Post, czyli jeden posiłek do syta w ciągu dnia oraz ewentualnie dwa skromniejsze posiłki – obowiązuje wszystkich między 18 a 60 rokiem życia.

Odpowiadając na prośbę Księdza Biskupa Ordynariusza w dniach od 3 do 11 marca br. włączymy się w nowennę ku czci św. Andrzeja Boboli, patrona Polski. Okazją do tych modlitw będzie przypadające 12 marca, 400-lecie jego święceń kapłańskich. Będziemy w tych dniach prosić o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne.

Bardzo proszę o zwrócenie uwagi na propozycję harmonogramu sprzątania naszego kościoła umieszczoną na tablicy ogłoszeń w przedsionku kościoła. W najbliższym czasie zapraszamy w dalszym ciągu do sprzątania Panie z ul. Warszawskiej.

Rekolekcje wielkopostne planujemy w dniach 3 do 5 kwietnia. Poprowadzi je ks. Waldemar Wiśniowski. Spowiedź planujemy na wtorek 5 kwietnia br.

Sakramentalny związek małżeński planują zawrzeć:

Krzysztof Bednarski, kawaler z naszej parafii, syn Jana oraz Sylwia Starz, panna z parafii pw. Chrystusa Odkupiciela w Nowinach, córka Sławomira. Zapowiedź pierwsza.

Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach małżeńskich, zachodzących między narzeczonymi, powinien powiadomić naszą kancelarię parafialną.