5. Niedziela Wielkiego Postu

Ogłoszenia parafialne

na V Niedzielę Wielkiego Postu.

3 kwietnia 2022 r.

Liturgia tygodnia

Poniedziałek, 4 kwietnia. NAWRÓCENIE
9.00 Msza św.: za ++ Genowefę i Józefa Pyszków, Eugeniusza Bożęckiego, Małgorzatę Sajdak oraz Irenę Eliaszewską;
18.00 Msza św.: 1) za + Teresę Osuch – od Bogusława Moskala z rodziną, 2) za + Jana Szostaka – od Alicji Gas z rodziną, 3) za ++ Krystynę i Edwarda Liszków;

Wtorek, 5 kwietnia. Dzień Pojednania. Spowiedź od 8.00 do 9.00 i od 17.15 do 19.00. MIŁOSIERDZIE

9.00 Msza św.: za Parafian;

18.00 Msza św.: 1) za + Józefa Kukiałkę w 2. rocznicę śmierci, 2) za + Rafała Błońskiego – od Stanisława Dolezińskiego z rodziną, 3) O Boże błogosławieństwo dla Jakuba Zwierzyńskiego z okazji 21. urodzin;

 

Środa, 6 kwietnia.

18.00 Msza św.: 1) za + Jana Szostaka – od rodziny Biernatów, 2) za + Teresę Osuch – od sołtysów gminy Masłów, 3) za + Mirosława Biskupskiego – od Anastazji i Jacka Jamrożków;

 

Czwartek, 7 kwietnia. Pierwszy czwartek miesiąca.

18.00 Msza św.: 1) za + Józefa Bogusza oraz zmarłych z rodziny, 2) za + Weronikę Osuch – od rodziny Kamińskich, 3) O Boże błogosławieństwo, zdrowie, potrzebne łaski i opiekę Matki Bożej oraz św. Józefa dla Teodozji – od siostry Bronisławy z rodziną;

 

Piątek, 8 kwietnia.

17.00 Droga krzyżowa ulicą Warszawską a po niej Msza św.: 1) za + Jana Szostaka – od Pani Dyrektor i pracowników Sanepidu w Kielcach, 2) za + Mariannę Janus – od Marcina Kozubka z rodziną, 3) za + Wandę Wołowiec – od synów Krzysztofa i Andrzeja;

 

Sobota, 9 kwietnia.

18.00 Msza św.: 1) za + Teresę Osuch – od sąsiadów Agnieszki i Tadeusza Kumorów, 2) za + Mirosława Biskupskiego – od koleżanek i kolegów ze Szkoły Podstawowej, 3) za ++ Stanisława, Antoninę i Stefana Kozubków; nabożeństwo do bł. Wincentego Kadłubka;

 

Niedziela, 10 kwietnia. Niedziela Palmowa Męki Pańskiej. Msze w następujących intencjach:
8.00 za ++ Stefana Białka oraz Władysława i Stanisława Kunderów;
10.00 za ++ Wojciecha i Zofię Kunderów oraz Henryka Zacharskiego;
12.00 za + Jolantę Zielińską w 1. rocznicę śmierci; uroczysta procesja i poświęcenie palm;

15.30 Gorzkie Żale;
16.00 za + Krystynę Skolik w 6. rocznicę śmierci – od ministrantów;

 

Inne

Najbliższe, dziewiąte spotkanie Zespołu Synodalnego odbędzie się w czwartek 7 kwietnia po Mszy Świętej około godz.18.45 w sali na plebanii. Spotkanie ma charakter otwarty i dlatego bardzo serdecznie zapraszam tych, którzy dotąd uczestniczyli w spotkaniach jak i osoby chętne i zainteresowane do włączenia się w omawianie tematów synodalnych. Temat najbliższej refleksji synodalnej brzmi: rozeznawanie i podejmowanie decyzji.

W dniach 04 – 06 kwietnia 2022 r. o godz. 19.00 w parafii Niepokalanego Serca NMP na ul. Urzędniczej 3 w Kielcach odbędą się Rekolekcje Wielkopostne dla osób rozwiedzionych i żyjących w związkach niesakramentalnych.

W zakrystii są już do nabycia tradycyjne baranki na stół wielkanocny. Ich nabycie stanowi wydatną pomoc dla Caritas diecezjalnej w realizacji jej charytatywnych celów. W tym wypadku chodzi przede wszystkim o pomoc dla dzieci i młodzieży z ubogich rodzin.

Sakramentalny związek małżeński planują zawrzeć:

Paweł Romanek, nasz parafianin, syn Jana oraz Iga Lewicka – Romanek, nasza parafianka, córka Jacka. Zapowiedź druga.

Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach małżeńskich, zachodzących między narzeczonymi, powinien powiadomić naszą kancelarię parafialną.