Uroczystość Miłosierdzia Bożego

Ogłoszenia parafialne

na Niedzielę Uroczystości Miłosierdzia Bożego

24 kwietnia 2022 r.

 

Liturgia Tygodnia

Poniedziałek, 25 kwietnia. Święto św. Marka, Ewangelisty.
18.00 Msza św.: 1) za + Teresę Osuch – od Stanisława Cedro z rodziną, 2) za + Mariannę Janus – od Henryka Biskupskiego z rodziną, 3) za ++ Wandę i Andrzeja Wołowców – od Mariana Wołowca z rodziną oraz Haliny Maj z rodziną;

Wtorek, 26 kwietnia. Uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.
18.00
Msza św.: 1) za + Stefana Machula w 7. rocznicę śmierci, 2) za + Mirosława Biskupskiego – od Agnieszki i Tadeusza Kumorów, 3) za + Reginę Banaś – od rodziny Kunderów, 4) za + Julię Kołdę – od córki Iwony z rodziną;

Środa, 27 kwietnia.
18.00
Msza św.: 1) za + Jana Szostaka – od Pani Dyrektor i pracowników Sanepidu w Kielcach, 2) za ++ rodziców, rodzeństwo i szwagrów, 3) za + Janusza Janika – od rodziny Dziwoniów, 4) za + Stanisława Synaka – od żony Stanisławy i syna Wojciecha;

Czwartek, 28 kwietnia.
18.00
Msza św.: 1) za + Teresę Osuch – od rodziny Klanków z Piotrkowic, 2) za + Mariannę Janus – od Róży Różańcowej Małgorzaty Liszki, 3) za + Mariannę Wilk – od rodzin  Koziełów i Madejów;

Piątek, 29 kwietnia. Święto św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy.
18.00
Msza św.: 1) za + Jana Szostaka – od Pani Dyrektor i pracowników Sanepidu w Kielcach, 2) za + Janusza Janika – od rodzin Radków i Brzozów, 3) za + Rafała Błońskiego – od Magdaleny Kubickiej z rodziną;

Sobota, 30 kwietnia.
14.00
chrzest Julii Liwii Gryń;
18.00 Msza św.: 1) za ++ Mariana, Mariannę i Władysława Borkowskich, 2) za + Wandę Wołowiec – od rodziny Adachów, 3) za ++ Stanisława, Stanisławę i Annę Kapińskich oraz siostrę Gerwazję;

Niedziela, 1 maja. III Niedziela Wielkanocna. Msze w następujących intencjach:
8.00 za + Leokadię Wotlińską (gregorianka);
10.00 za ++ Stanisławę i Jana Kselów oraz zmarłych z rodziny;
12.00 1) za ++ Helenę i Stanisława – od dzieci, 2) O Boże błogosławieństwo i na podziękowanie za dar wspólnoty małżeńskiej Ireny i Józefa Cisłowskich w 50. rocznicę ślubu;
15.30 Nabożeństwo majowe;
16.00 O Boże błogosławieństwo dla Eweliny i Piotra Milczarków z okazji 10. rocznicy ślubu;

 

 

Inne

Zbliża się miesiąc maj – w naszej pobożności szczególnie poświęcony Matce Bożej. Już dziś zaplanujmy udział w nabożeństwach majowych, które w dni powszednie odprawiane są o godz. 18.00 (a po nich Msza św.) zaś w niedziele przed Mszą popołudniową czyli o godz. 15.30.

W dzisiejszą II niedzielę Wielkanocną obchodzimy Niedzielę Miłosierdzia Bożego. To Święto Patronalne Caritas, ofiary zbierane do puszek przeznaczone będą na dzieła miłosierdzia diecezjalnej Caritas, w tym na adaptację mieszkań dla rodzin z Ukrainy.

W piątek 29 kwietnia przypada Narodowy Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego. Z tej okazji w Bazylice Katedralnej o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza święta w intencji Kapłanów i Sióstr Zakonnych pracujących w Diecezji Kieleckiej, którzy zostali zamordowani, byli więzieni i prześladowani w latach okupacji niemieckiej i zniewolenia sowieckiego komunizmu. Pamiętajmy w tym dniu o tej ważnej intencji w naszych wspólnotach parafialnych.

Sakramentalny związek małżeński planują zawrzeć:

Aleksandra Ryś, panna z naszej parafii, córka Jacka i Beaty oraz Janusz Kawalerek, kawaler z parafii pw. św. Floriana, męczennika w Korytnicy, syn Henryka i Krystyny. Zapowiedź druga.

Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach małżeńskich, zachodzących między narzeczonymi, powinien powiadomić naszą kancelarię parafialną.