3. Niedziela Wielkanocna

Ogłoszenia parafialne

na III Niedzielę Wielkanocną

1 maja 2022 r.

Liturgia Tygodnia

Poniedziałek, 2 maja. Wspomnienie św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła.
18.00 Nabożeństwo majowe. Msza św.: 1) za + Leokadię Wotlińską (gregorianka), 2) za + Mirosława Biskupskiego – od Rafała Szmalca, 3) za + Rafała Błońskiego – od rodziny Jamrożków, 4) za + Jana w 13. rocznicę śmierci;

Wtorek, 3 maja. Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, Głównej Patronki Polski. Msze w następujących intencjach:
8.00 za + siostrę Juwenallę Cedro;
10.00
1) za + Leokadię Wotlińską (gregorianka), 2) O Boże błogosławieństwo, potrzebne łaski i wszelką pomyślność dla tegorocznych maturzystów;
12.00
za + Michała Jaronia – od syna Wiesława z rodziną;
15.30 Nabożeństwo majowe;
16.00 1) za ++ Zofię, Władysława i Stefana, 2) O Boże błogosławieństwo dla rodziny Krupów;
Środa, 4 maja. Wspomnienie św. Floriana, męczennika.
18.00
Nabożeństwo majowe. Msza św.: 1) za + Leokadię Wotlińską (gregorianka), 2) za + Teresę Osuch – od Wójta Gminy Masłów, Radnych i pracowników urzędu, 3) za + Mariannę Janus – od Heleny Januchty, 4) za ++ Stanisławę Ksel w 2. rocznicę śmierci oraz Jana, Katarzynę i Wincentego;
Czwartek, 5 maja. Pierwszy czwartek miesiąca.
18.00
Nabożeństwo majowe. Msza św.: 1) za + Leokadię Wotlińską (gregorianka), 2) za + Janusza Janika – od rodziny Gawrońskich, 3) O Boże błogosławieństwo dla Małgorzaty Gil z okazji urodzin;

Piątek, 6 maja. Święto Świętych Apostołów Filipa i Jakuba. Pierwszy piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi od godz.17.30.
18.00
Nabożeństwo majowe. Msza św.: 1) za + Leokadię Wotlińską (gregorianka), 2) za + Jana Szostaka – od Pani Dyrektor i pracowników Sanepidu w Kielcach, 3) za + Wandę Wołowiec – od Jadwigi Ksel;

Sobota, 7 maja. Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Matki Łaski Bożej. Pierwsza sobota miesiąca.
7.00 Msza św. ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny za + Kazimierza Kunderę w 8. rocznicę śmierci;
18.00 Nabożeństwo majowe. Msza św.: 1) za + Leokadię Wotlińską (gregorianka), 2) za + Mirosława Biskupskiego – od siostry Barbary z rodziną, 3) za ++ Stanisławę i Edwarda Leśniewskich oraz Stanisława Langnera;

Niedziela, 8 maja. IV Niedziela Wielkanocna. Msze w następujących intencjach:
8.00 O Boże błogosławieństwo dla Stanisława Dolezińskiego z okazji imienin i urodzin oraz za jego rodziny;
10.00 O Boże błogosławieństwo dla dzieci pierwszokomunijnych i ich rodziców;
12.00 za + Leokadię Wotlińską (gregorianka),
15.30 Nabożeństwo majowe;
16.00 1) O Boże błogosławieństwo dla Stanisława Kapuścińskiego z okazji imienin oraz za jego rodzinę, 2) O Boże błogosławieństwo dla Iwony Kozubek z okazji 18. urodzin;

Inne

Rozpoczynamy miesiąc maj – w naszej pobożności szczególnie poświęcony Matce Bożej. Zaplanujmy udział w nabożeństwach majowych, które w dni powszednie odprawiane są o godz. 18.00 (a po nich Msza św.) zaś w niedziele przed Mszą popołudniową czyli o godz. 15.30. Podczas nabożeństw majowych będziemy mieli okazję składać drobne ofiary na dożywianie dzieci w Mampikony na Madagaskarze.

 

W piątek 22 kwietnia odbyło się dziesiąte i ostatnie spotkanie naszego Parafialnego Zespołu Synodalnego, który został utworzony w związku z przygotowaniami do Synodu nt. Synodalności, którego obrady zapowiedział był papież Franciszek. Bardzo serdecznie dziękuję Członkom tego zespołu za aktywny udział w posiedzeniach. Przyczyniły się one do pogłębienia międzyosobowych relacji uczestników spotkań  oraz sformułowania naszych uwag do proponowanych do omówienia tematów. Sprawozdanie z posiedzeń przekazaliśmy do diecezjalnego centrum zbierającego uwagi z poszczególnych parafii.

W sobotę 23 kwietnia nasza wspólnota parafialna przeżyła uroczystość powierzenia Parafialnych Róż Różańcowych opiece Świętych Patronów. Bardzo serdecznie dziękuję Paniom Zelatorkom poszczególnych wspólnot za tę inicjatywę i jej zrealizowanie. Podczas spotkania została też uroczyście powitana najmłodsza dwudziestoosobowa Róża Różańcowa, która obrała za swoją patronkę Służebnicę Bożą Paulinę Jaricot. Wszystkim Członkiniom Róż dziękuję za to modlitewne spotkanie zakończone agapą. Dziękuję też za codzienną modlitwę za naszą parafialną wspólnotę.

W ubiegłą środę dokonaliśmy przy pomocy specjalistycznego sprzętu czyszczenia boazerii sklepienia naszego kościoła. W ciągu ostatnich tygodni naprawiliśmy również nierówności kostki przy toaletach oraz przy wjeździe głównym. Wykonaliśmy również niezbędne prace porządkowe i zabezpieczające przed wodą gromadzącą się podczas deszczów w dolnej części wieży kościelnej. Wartość tych prac wyniosła 38 tys. złotych.

W przyszłą niedzielę 8 maja będziemy mieli okazję złożyć do puszek nasze datki na potrzeby Hospicjum im. Św. Matki Teresy z Kalkuty działającego w Kielcach.