21. Niedziela zwykła

Przepraszamy za opóźnienia w publikacji ogłoszeń w ostatnich dniach

XXI Niedziela zwykła

21.08.2022

Poniedziałek 22 sierpnia. Najświętszej Maryi Panny Królowej. Wsp. ob.

18.00 1) za + Ks. Stefana Borowca – od ministrantów

2) za + Józefa Pedrycza (greg.)

3) za + Józefa Kumora

 

Wtorek 23 sierpnia.

18.00 1) za + Rafała Błońskiego – od rodz. Wiśniewskich i Chłopków

2) za + Józefa Pedrycza (greg.)

3) za + Julię Kołdę – od Marianny Cedro z rodziną

 

Środa 24 sierpnia. Św. Bartłomieja Apostoła. Święto.

18.00 1) za + Stanisława Lisa – od rodz. Osuchów wraz z rodzinami

2) za + Józefa Pedrycza (greg.)

3) za + Helenę Kunderę – od zakł. pogrz. Kalia

 

Czwartek 25 sierpnia.

18.00 1) za + Rafała Błońskiego – od rodz. Postulaków

2) za + Józefa Pedrycza (greg.)

3) za + Stanisława Synaka – od wnuków i prawnuków

 

Piątek 26 sierpnia. NMP Częstochowskiej. Uroczystość

  1. 00 1) za + Reginę Banaś – od rodz. Oburów

2) za + Józefa Pedrycza (greg.)

3) za + Dawida Ksela

4) O Boże błogosławieństwo, zdrowie, opiekę Matki Bożej oraz dary Ducha Świętego dla   Marii

 

Sobota 27 sierpnia. Św. Moniki. Wsp. ob.

18.00 1) za + Rafała Błońskiego – od siostry Anny z mężem i dziećmi

          2) za + Józefa Pedrycza (greg.)

3) za + Julię Kołdę – od rodziny Szumskich

 

Niedziela 28 sierpnia. XXII Niedziela zwykła.

08.00 za + Józefa Pedrycza (greg.)

 

10.00 za ++ Karola Bakalarza w 20 r. śm. i Stefana Rachwała

 

12.00 za + Zofię Murzyn w 2 r. śm. – od rodzeństwa

 

16.00 za ++ Janinę, Józefa, Lucynę, Grzegorza, Józefa, Zygmunta, Tadeusza – od Jadwigi, Joanny i Krzysztofa.

 

 

 

 

 

Pozostałe ogłoszenia:

  1. Dziękujemy Paniom za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę, oraz za pieniądze ofiarowane na kwiaty.

 

  1. Dziękujemy za wszelkie ofiary składane na tacę i w kopertach.

 

  1. Zbliża się koniec wakacji i początek roku szkolnego i katechetycznego. W przyszłą niedzielę na mszę świętą o godz. 10.00 zapraszamy wszystkich którzy rozpoczną od września naukę i pracę w szkole. Chcemy się za Was modlić i prosić Boga o błogosławieństwo na czas, który jest przed Wami.

 

  1. Od września rozpoczniemy również przygotowanie kandydatów do sakramentu bierzmowania, którego uroczyste udzielenie wstępnie planujemy na kwiecień. W związku z tym proszę o dostarczenie do końca sierpnia deklaracji o chęci udziału w spotkaniach przygotowujących do tegoż sakramentu.

 

  1. 18 września w niedzielę będzie miała miejsce tzw. wizytacja kanoniczna naszej parafii. Ks. bp ordynariusz Jan Piotrowski będzie modlił się razem z nami na wszystkich mszach świętych, jak również weźmie udział w kilku spotkaniach z grupami parafialnymi. W tym dniu będziemy również obchodzić 30 rocznicę poświęcenia naszego kościoła. Chcemy te dwa wydarzenia uczcić wspólnym posiłkiem, dlatego też po eucharystii o godzinie dwunastej planujemy obiad pod specjalnie przygotowanym namiotem na placu kościelnym. Na ten obiad w obecności ks. Biskupa zapraszamy wszystkich uczestników sumy. Do wydarzenia zostało jeszcze 4 tygodnie. Kto chciałby się włączyć w organizację naszej wspólnej biesiady, miałby jakiś pomysł (nie tylko kulinarny), proszę, aby się zgłosił do Pani Agaty Łakomiec, bezpośrednio lub przez nas.

 

  1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.