22. Niedziela zwykła

Ogłoszenia

Parafia NMP Matki Kościoła w Kielcach

XXII Niedziela zwykła

28.08.2022

 

Poniedziałek 29 sierpnia. Męczeństwo św. Jana Chrzciciela. Wsp. ob.

18.00 1) za + Józefa Pedrycza (greg.)

2) za + Julię Kołdę – od Anastazji i Jacka Jamrożków

3) za + Helenę Kunderę – od uczestników pogrzebu

 

Wtorek 30 sierpnia.

18.00 1) za ++ Helenę, Andrzeja, Mieczysława, Franciszkę, Franciszka, Jana, Czesława

2) za ++ Andrzeja (37 r. śm.), Mariannę i Piotra Kucharskich

3) za + Józefa Pedrycza (greg.)

 

Środa 31 sierpnia.

18.00 1) za + Julię Kołdę – od pracowników firmy Towerlink

2) za + Stanisława Synaka – od przyjaciół

3) za ++ Stanisławę, Izydora Borkowskich

 

Czwartek 01 września. Pierwszy czwartek miesiąca. Adoracja od 17.00

18.00 1) za + Rafała Błońskiego – od przyjaciół

2) za + Władysława Piwowarczyka – od rodz. Wojtynów z ul. Starogórskiej

3) za ++ Janusza i Elżbietę Janik – od brata Marka z rodz.

4) za ++ Antoninę, Stefana, Elżbietę Kołomańskich, Rajmunda, Helenę, Jerzego Siwońów

 

Piątek 02 września. Pierwszy piątek miesiąca.

  1. 00 1) za + ks. Stefana Borowca

2) za ++ Lucynę, Stanisława Starzów, Józefa, Józefę Kunderów

3) za + Stanisława Synaka – od Haliny Skrzypczyk

 

Sobota 03 września. Pierwsza sobota miesiąca.

07.00 za + Helenę Kunderę – od rodz. Januchtów

 

13.00 chrzest: Oliwia i Lila Jaroń

14.00 chrzest: Robert Kundera

 

18.00 1) za + Julię Kołdę – od Henryki Kołdy z rodz.

          2) za ++ Jolantę, Bronisławę, Mieczysława Zielińskich, Stanisławę i Piotra Dziwoniów

3) za + Rozalię Jasek – od córki i zięcia

 

Niedziela 04 września.

08.00 za ++ Ks. Stefana, Marię, Michała, Jana Borowców

 

10.00 za ++ Stanisławę Cedro, Wincentego Januchtę

 

12.00 O Boże błog. dla Aliny i Mateusza Kwiatkowskich w I r. ślubu

 

16.00 1) za ++ Stefana, Józefa, Karola i Adama Bysiaków

          2) O Boże błog. dla Anieli i Henryka Ślewa w 60 r. ślubu

 

Pozostałe ogłoszenia:

  1. Dziękujemy paniom z ul. Warszawskiej (6), które wczoraj posprzątały kościół oraz podarowały pieniądze na kwiaty.

 

  1. W tym tygodniu przypada: pierwszy czwartek miesiąca, stąd przed mszą św. w ten dzień będzie Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy od godz. 17.00; pierwszy piątek miesiąca – będziemy służyć w konfesjonałach od godz. 17.30 udzielając sakramentu pokuty i pojednania. Zachęcam zwłaszcza tych, którzy rozpoczynają naukę, aby zbliżyć się do Jezusa przez oczyszczenie serca i nabranie darów Ducha Świętego. Ponadto pierwsza sobota miesiąca – eucharystia o godz. 7.00 i wspólny różaniec, na który zapraszamy zwłaszcza wspólnoty róż różańcowych.

 

  1. W związku z modlitwą różańcową: w najbliższą niedzielę o godz. 09.20 różaniec poprowadzi róża p.w. Św. Bernadetty Soubirous, której zelatorką jest pani Małgorzata Liszka.

Modlitwa różańcowa jest jedną z najbardziej popularnych i jeśli można tak powiedzieć skutecznych modlitw. Skutecznych przede wszystkim w umacnianiu naszych więzi z Bogiem, naszego zaufania w Bogu i przezwyciężania naszych słabości. Dlatego proponuję abyśmy tę modlitwę w naszym kościele odmawiali wspólnotowo dwa razy w tygodniu nie licząc innych okoliczności. Niech wszyscy czują się zaproszeni do odmawiania różańca i proponuję abyśmy spróbowali od tego tygodnia w środy i w soboty o 17.30 przed mszą świętą. Proponuję też, aby różaniec w środy był dla mężczyzn szczególnie a w soboty dla pań. Oczywiście ten podział jest luźny i każdy kto będzie mógł niech dołączy.

 

  1. Dwie zachęty:

– proszę korzystać z mojej posługi wobec chorych, którzy nie mogą przyjść do kościoła a chcą przyjmować sakramenty święte. Proponuję pierwszy piątek miesiąca. Chciałbym, żeby to był dzień, w którym będę mógł odwiedzić przynajmniej raz w miesiącu, tych którzy pozostają w domach ze względu na choroby lub wiek. Zachęcam, aby zgłaszać takie wizyty.

– większość chrztów w naszej parafii odbywa się w soboty, ale zachęcam również do tego, aby jeśli nie stoi nic na przeszkodzie wybierać na dzień chrztu niedzielę. To wymowny symbol przyjęcia nowego wyznawcy Chrystusa przez jak najliczniejszą wspólnotę.

 

  1. Zapraszam kandydatów do bierzmowania wraz z rodzicami na przyszłą niedzielę na Mszę świętą o godz. 10.00 oraz na krótkie (do pół godziny) spotkanie organizacyjne po mszy świętej.

 

  1. Przypominam, iż pierwsza komunia święta w naszej parafii będzie 13 maja 2023 roku.

 

  1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.