26 Niedziela Zwykła

Ogłoszenia

Parafia NMP Matki Kościoła w Kielcach

 XXVI Niedziela zwykła

25.09.2022

 

Poniedziałek 26 września.

18.00 1) O Boże błog. dla p. organisty – Damiana Kozieła z okazji imienin

2) O Boże błog. dla Antoniny Cedro z ok. 97 rocznicy urodzin, z podziękowaniem za życie

3) za + Stanisława Synaka – od koleżanek córki Doroty z firmy „Jes”.

 

Wtorek 27 września. Wsp. ob. św. Wincentego a’ Paulo

18.00 1) za + Helenę Kunderę – od przyjaciół córki Heleny z Tarnowa

2) za + Władysławę Piwowarczyk – od sąsiadów

3) W intencji Iwony i Tomasza w 10 r. ślubu o Boże błog.

 

Środa 28 września. Wsp. ob. św. Wacława męczennika

17.30 różaniec

18.00 1) za + Rafała Błońskiego – od rodz. Dudów

2) za + Stanisława Synaka – od siostry Antoniny Machul

3) za + Andrzeja Wołowca – od Zygmunta, Henryka i Bożeny z rodzinami

 

Czwartek 29 września. Uroczystość. Świętych Archaniołów Michała, Rafała i Gabriela

18.00 1) za + Julię Kołdę – od rodz. Ciosków

2) za + Władysławę Piwowarczyk – od sąsiadów: rodz. Cedrów i Michtów

3) za + Zdzisława Sitarza – od rodziny

 

Piątek 30 września. Wsp. ob. św. Hieronima. prezb. i dra Kościoła

  1. 00 1) za + Helenę Kunderę – od Stanisława Dolezińskiego z rodz.

2) za + Stanisława Synaka – od Józefa Machul z dziećmi

3) za ++ Jana i Franciszka Cedrów

 

Sobota 01 października. Wsp. ob. św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziew. i dra Kościoła

  1. 00 Za parafian

15.30 ślub

  1. 30 różaniec

18.00 1) za + Mariannę Biskupską (gregorianka 1)

          2) za + Stanisława Synaka – od rodziny Ewy i Jana Kozubków

3) za + Władysławę Piwowarczyk – od Heleny Januchty

 

Niedziela 02 października.

08.00 za + Józefa Kozubka w 7 r. śmierci

10.00  1) za ++ Józefa Bugajskiego, Mariannę i Michała Wojnowskich

           2) W I-szą rocz. ślubu Aleksandry i Karola o Boże błog.

12.00  za ++ Teresę, Andrzeja, Pawła Wiejas

           chrzest

15.30 Modlitwa różańcem

16.00 za + Mariannę Biskupską

Pozostałe ogłoszenia:

  1. Z serca dziękujemy paniom (9) z ul. Witosa za wczorajszą solidną pracę przy sprzątaniu kościoła. Również podziękowania należą się za ofiarę na kwiaty. W przyszłą sobotę na posprzątanie kościoła, zapraszamy według grafiku kolejne osoby z ul. Witosa, na godz. 9.00.
  2. W zeszłą niedzielę przeżywaliśmy uroczyście rocznicę poświęcenia naszego kościoła oraz wizytację ks. biskupa Jana Piotrowskiego. Po mszy o godz. 12.00 zasiedliśmy do stołu, by przedłużyć nasze świętowanie wspólnym posiłkiem. Nie byłoby to możliwe gdyby nie zaangażowanie wielu osób, o których chciałbym teraz wspomnieć i podziękować im: Dziękujemy pani sołtys Anieli Cedro za wypożyczenie namiotów, naczyń i wszelkie zaangażowanie, zespołowi Dąbrowianki za przygotowanie posiłku i występ, który zwłaszcza na słuchających pierwszy raz, zrobił niesamowite wrażenie. Przy okazji dziękujemy Michalinie Cedro za akompaniament na skrzypcach. Dziękujemy naszej scholi, która pod batutą pana Damiana, nie tylko pomogła nam się modlić pięknym śpiewem, ale także panie ze scholi na czele z koordynatorką panią Agatą Łakomiec włożyły wiele pracy w przygotowania i obsługę podczas obiadu. Panie z ulicy Starogórskiej, a było ich 12, przyszły już na 8 żeby wszystkiego dopilnować. Dziękujemy pani Anecie Wiśnickiej, pani Elżbiecie Moskwie, Kamili Zemście za wszelki ofiarowany wysiłek i czas. Dziękujemy różom różańcowym, każdemu kto cokolwiek przygotował, pomagał, dał pieniądze. Dziękujemy panom, ministrantom, którzy rozkładali namioty i ustawiali stoły i krzesła. Razem z paniami ze scholii planujemy przygotowanie zwłaszcza dla najmłodszych, wieczoru ku czci św. Mikołaja. Poza tym myślę, że odpust parafialny, będzie świetną okazją, żeby powtórzyć to spotkanie z ostatniej niedzieli.
  3. W najbliższy piątek po mszy świętej (około godz. 19.00) „Spotkanie z Biblią i świętym” – czyli komentarz do czytań na najbliższą niedzielę oraz poszukamy źródeł tradycji wiary w aniołów stróżów.
  4. W każdą pierwszą niedzielę miesiąca o godz. 09.20 różaniec prowadzą członkinie wspólnot Róż Żywego Różańca. W pierwszą niedzielę października różaniec poprowadzi Róża, której patronem jest św. Anna. Zelatorką jest Pani Helena Michta, ale na jej prośbę obowiązki przejęła pani Anna Sowa, która wraz ze swoją grupą poprowadzą modlitwę różańcową za tydzień. Zapraszamy. Poza tym przez cały październik różaniec o 17.30 a w niedziele o 15.30
  5. W najbliższą sobotę będzie pielgrzymka Róż Żywego Różańca do Piotrkowic. Z naszej parafii zapisało się 6 osób. Wyjazd będzie z parafią Masłów. Ks. proboszcz z Masłowa prosił, aby zapisane osoby czekały w sobotę o 8.30 na przystanku przed rondem od strony Masłowa. Koszt 25 złotych.
  6. Dostępna jest prasa katolicka: Gość niedzielny i Niedziela.