2015.11.21 – Dekanalne spotkanie młodzieży

Dekanalne spotkanie młodzieży – wigilia Uroczystości Chrystusa Króla 2015

W wigilię uroczystości Chrystusa Króla Wszechświata (21.11.2015r) w naszej parafii odbyło się kolejne spotkanie młodzieży dekanatu masłowskiego. Zgromadziliśmy się w liczbie 40 osób – głównie zaangażowanych w Parafialne Centra Światowych Dni Młodzieży.
Wieczór rozpoczęliśmy od spotkania z Emmanuelem. Trwaliśmy na modlitwie przed Najświętszym Sakramentem. Chrystusowi – oddaliśmy nasze życie, by On w nim królował. Każdy z nas otrzymał indywidualne błogosławieństwo, bo Jezus pragnie nas wspomagać i umacniać na drodze do Królestwa. W tym czasie odkrywaliśmy Boga, który jest Miłością wpatrując się w biały kawałek chleba mogliśmy doświadczyć, że każdy z nas jest umiłowanym dzieckiem Boga. Radosnym śpiewem wyznaliśmy Jezusa, jako naszego Pana, który rozświetla ciemności życia, obdarza łaską i dobrem.
Ze śpiewem na ustach, ze światłem i flagami Światowych Dni Młodzieży przeszliśmy z historycznej kaplicy w Dąbrowie do sali pod kościołem. Posililiśmy się kanapkami, ciastem i herbatą, by tą energię spożytkować w czasie tańca i zabawy. W ten sposób przez zabawę w duchu chrześcijańskim uczyliśmy się jak tworzyć wspólnotę, jak budować relacje z nowymi osobami, by już za kilka miesięcy świętować wielkie święto młodych – jakim są Światowe Dni Młodzieży.
Już nie możemy się doczekać kolejnego spotkania, by wspólnie odkrywać piękno i radość wiary nie tylko w modlitwie ale i zabawie, która jest świadectwem królowania Chrystusa w naszym życiu.