2018.05.21 – Festyn parafialny

Dnia 21 maja 2018 roku w naszej parafii obchodziliśmy uroczystość Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. To wyjątkowy dzień dla naszej wspólnoty, ponieważ drugi dzień Zielonych Świątek, tuż po Zesłaniu Ducha Świętego – dawcy wiosny w Kościele obchodzimy uroczystość odpustową. Myślami wróciliśmy na Golgotę, gdzie Chrystus powierzył każdego z nas matczynej opiece Maryi. Ksiądz Michał podczas homilii pokazał Maryję jako tę, która będąc ciągle obecna w historii zbawienia jest wrażliwa na trudności i potrzeby człowieka. W swoim rozważaniu wskazał również obecność Maryi w naszych historiach – w jak różnych momentach może stać się nam bliska. Nie zabrakło przykładu tych, którzy całe swoje życie postawili na Matkę Bożą, byli to kardynał Stefan Wyszyński i św. Jan Paweł II.

Na zakończenie Eucharystii z Chrystusem obecnym w Najświętszym Sakramencie przeszliśmy w procesji wokół kościoła. W ten sposób oddaliśmy Bogu chwałę w Jego wiernej obecności pośród nas.