V Niedziela Zwykła

Ogłoszenia

Parafia NMP Matki Kościoła w Kielcach

V Niedziela zwykła.

05.02.2023

 

Poniedziałek 06 lutego.

18.001) za + Helenę Strząbałę – zam. rodz. Michtów

2) za ++ Annę Tokarczyk (1 r. śm.), Bogusława Tokarczyka (7 r. śm.) – zam. syn Tomasz z rodziną

 

Wtorek 07 lutego.

17.30 za ++ Władysława, Edwarda, Teresę, Józefę, Jana Radomskich, Zofię, Wojciecha Zacharskich, Stanisławę Bańkowską

 

18.001) za ++ z rodz. Michtów, Wilczyńskich, Chanców

2) W 90 rocznicę urodzin z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o Boże błog., zdrowie, dla Genowefy Tutaj.

 

Środa 08 lutego.

17.00 – Różaniec

17.30 za + Kamila Ciesielskiego

 

18.001) za + Janinę Janik – zam. uczniowie SP 4

2) za + Czesława Zemstę – zam. zakład pogrzebowy

 

Czwartek 09 lutego.

17.30 za + Janinę Janik – zam. zakład pogrzebowy

 

18.001) za + Longina Siniarskiego (8 r. śm.)

2) za + Zdzisława Gila – zam. rodzina Wąsików

 

Piątek 10 lutego. Wspomnienie ob. św. Scholastyki

17.30 za + Rafała Błońskiego

 

18.00 1) za + Mirosława Lewickiego – zam. koleżanki z pracy

2) za + Andrzeja Gonciarza – zam. sąsiedzi

 

Sobota 11 lutego. Wspomnienie NMP z Lourdes. Światowy Dzień Chorego.

10.30 Msza Święta z udzieleniem sakramentu chorych.

 

15.00 Msza Święta z sakramentem małżeństwa

 

17.30 – Różaniec

18.00 1) za + Helenę Strząbałę – zam. mieszkańcy ul. Północnej

2) O Boże błog. dla Ryszarda w dniu urodzin

 

Niedziela 12 lutego.

08.00 za parafian

10.00 za + Władysława Puluta – zam. Małgorzata i Łukasz Pulut

 

12.00  za ++ Teresę, Andrzeja, Pawła Wiejasów

 

16.00 za ++ Anielę (7 r. śm.), Henryka, Tadeusza, Stanisława

Ogłoszenia:

  1. W imieniu naszej wspólnoty parafialnej dziękuję tym, którzy wczoraj przygotowali kościół na dzisiejszy dzień. Dziękuję grupie, która rozbierała szopkę i choinki, oraz Paniom z Łąk (4), które sprzątały kościół. Za tydzień w sobotę na godzinę 09.00 w miarę możliwości, prosimy o pomoc mieszkańców ul. Warszawskiej według grafiku.

 

  1. W tym tygodniu zakończyłem wizytę duszpasterską. Z pomocą księdza Grzegorza byliśmy z Bożym błogosławieństwem w 504 domach i mieszkaniach naszej parafii. Była to okazja, aby się bliżej poznać, nieco dowiedzieć o sobie, porozmawiać o sprawach codziennych. Dziękujemy za świadectwo wiary i zainteresowanie naszymi sprawami parafialnymi. Dziękuję wraz z księdzem Grzegorzem za ciepłe przyjęcie, porady i wszelkie rozmowy.

 

  1. Proponuję abyśmy wrócili do praktyki modlitwy różańcem w środy i soboty przed mszą świętą. Zatem zapraszam na różaniec każdego kto chciałby dołączyć do wspólnej modlitwy albo na 17.30 albo na 17.00 w zależności od godziny pierwszej mszy świętej, w środy i soboty.

 

  1. W czwartek w święto Ofiarowania Pańskiego zbieraliśmy tacę na pomoc dla zakonów kontemplacyjnych. Zebrane zostało 1260 zł. Również pragnę poinformować, że przekazaliśmy 2000 złotych na dom dziecka w Betlejem, które prowadzą siostry elżbietanki z Polski. W skład tej sumy weszły pieniądze z puszki w przedsionku do której wcześniej wrzucaliśmy datki na potrzebujących, a także z nadwyżki która została po rozprowadzeniu świec caritas, oraz ze skarbonki przy figurze świętego Antoniego. Wybrałem to miejsce ponieważ był tam jako wolontariusz przez kilka miesięcy nasz parafianin i przedstawił trudną sytuację w jakiej znajduje się wspólnota „Domu pokoju”.

 

  1. W najbliższą sobotę o 10.30 z racji wspomnienia Matki Bożej z sanktuarium w Lourdes będziemy sprawować Eucharystię w intencji chorych. W jej trakcie udzielimy również sakramentu chorych każdemu, kto czuje potrzebę wsparcia ze strony Boga w trudnym czasie choroby lub w oczekiwaniu na zabieg czy operację. Zapraszamy.