XXXI Niedziela Zwykła

Ogłoszenia parafii p.w. NMP Matki Kościoła w Kielcach

XXXI Niedziela Zwykł.

 

Poniedziałek 06 listopada.   

17.00 Modlitwa za zmarłych wspominanych w wypominkach

17.30 za + Jana Pabisa – zam. rodz. Michtów

18.00 1) za + Cezarego Soburę – zam. członkowie Rady Rodzicielskiej oraz rodzice uczniów SP 4

2) za + Krystynę Wątrobińską (21 r. śm.)

 

Wtorek 07 listopada. 

17.00 Modlitwa za zmarłych wspominanych w wypominkach

17.30 za ++ Klarę i Mariana Jaskulskich – zam. bratowa Danuta z mężem i rodz. z Sobkowa

18.00 1) za + Cezarego Soburę – zam. dyrekcja oraz pracownicy SP 25 w Kielcach

2) za + Michała Strząbałę – zam. rodz. Kumorów i Gałęzów

 

Środa 08 listopada.

17.00 Modlitwa za zmarłych wspominanych w wypominkach

17.30 za + Marzenę Borkowską – rodzice i uczniowie kl. VI SP 4

18.00 1) za + Helenę Magielską – zam. uczestnicy pogrzebu

2) za + Jerzego Borkowskiego – Monika, Agata i Damian

3) O Boże błog. i zdrowie dla Władysława

 

Czwartek 09 listopada. Święto. Rocznica poświęcenia Bazyliki Laterańskiej

Modlitwa za zmarłych wspominanych w wypominkach

17.30 za + Marzenę Borkowską

18.00 1) za + Helenę Magielską – zam. koleżanki

2) za + Irenę Kumor – zam. siostra Helena z rodziną

 

 

Piątek 10 listopada. Wsp. ob. Św. Leona Wielkiego, pap. i dra Kościoła.

17.00 Modlitwa za zmarłych wspominanych w wypominkach

17.30 za + Stanisławę Wojtynę – zam. rodz. Adachów

18.00  1) za + Rafała Błońskiego

2) za + Andrzeja Szczepańczyka

 

Sobota 11 listopada. Wsp. ob. Św. Marcina z Tours. 105 rocz. odzyskania niepodległości

08.00 za ++ Edwarda, Stanisława, Władysławę, Hilarego, Mariannę.

 

18.00 1) za + Cezarego Soburę – zam. dyrekcja i pracownicy SP 25 w Kielcach

2) za + Jana Pabisa – zam. siostra Danuta z mężem i rodziną

 

Niedziela 12 listopada. XXXII Niedziela Zwykła.

08.00 za parafian

 

10.00 za ++ Józefa Bugajskiego, Mariannę i Józefa Bugajskich

 

12.00 za ++ Jakuba, Wiktorię, Jana, Stanisławę, Anetę

 

16.00 za ++ Zdzisława, Weronikę Wołowców, Marię, Ryszarda Ramiączków – zam. wnuczki.

 

 

 

 

Pozostałe ogłoszenia:

  1. Bardzo dziękujemy pięciu Paniom z ul. Diamentowej za wykonane wczoraj prace porządkowe w kościele oraz ofiarowane pieniądze na kwiaty. W tym tygodniu o pomoc w sprzątaniu prosimy w dalszym ciągu mieszkańców ul. Diamentowej ze strony południowej. Sprzątanie kościoła będzie tym razem w najbliższy piątek o 9.00.

 

  1. Dziękuję wszystkim którzy zaangażowali się w przygotowanie i przeprowadzenie adoracji podczas Nocy Świętych w miniony wtorek: p. Ani, p. Marcie, p. Maciejowi, p. Damianowi wraz ze scholą. Dziękuję także za przygotowanie wystroju kościoła p. Kamili i p. Zbyszkowi.

 

  1. Pragnę poinformować, iż od kilkunastu dni dwóch przedstawicieli naszej parafii przygotowuje się do posługi szafarza nadzwyczajnego. Są to panowie Wojciech Majewski oraz Maciej Maciejewski, których miałem okazję bliżej poznać i co do których mam pełne zaufanie, ponieważ cieszą się dobrą opinią swoich bliskich i otoczenia. Służba szafarza polega na tym, iż pomagając przy sprawowaniu Eucharystii może również pełnoprawnie udzielać komunii świętej. Pragnę nadmienić, iż mszał rzymski daje mi możliwość poproszenia o pomoc w udzielaniu komunii świętej każdego z uczestników mszy świętej, jeśli oczywiście zachodzi taka konieczność. Obecność szafarzy będzie dużą pomocą dla mnie, ale też czytelnym znakiem tego, że eucharystia należy do całej wspólnoty w której każdy ją sprawuje według swojego stanu. Wybrani kandydaci przechodzą odpowiedni kurs, a po jego zakończeniu są dopuszczani do tej posługi przez biskupa ordynariusza. We wspólnocie Kościoła, każdy kto rozdaje wiernym Najświętsze Postaci Ciała i Krwi Pańskiej nie czyni tego według własnego kaprysu, ale po przygotowaniu i z woli władzy Kościelnej. Proszę o modlitwę za p. Wojtka i p. Macieja, oraz gdy przyjdzie czas przyjęcie ich w naszym gronie jako braci, którym Kościół udzielił zaszczytnej funkcji dla dobra naszej wspólnoty.

 

  1. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy XV Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W tym roku uwagę skierujemy na naszych braci i siostry w Chrystusie na Bliskim Wchodzie. Proszę o modlitwę za nich. Będzie również możliwość wsparcia ich przez datki do puszek.