Ministranci

Kolejne zwycięstwo w lidze30 listopada 2019

30 listopada 2019 roku odbył się mecz naszych ministrantów z ministrantami z parafii Chrystusa Króla w Krajnie, z którymi po raz pierwszy mieliśmy przyjemność zagrać. Pojedynek po bardzo dobrej grze obu drużyn zakończył się naszym zwycięstwem 13– 7. Najwięcej bramek zdobył Brajan Branewicz (11). Bramki zdobyli również: Kacper Borkowski (1) oraz Bartosz Kundera (1). Obecna była mama Bartka Kundery wraz z młodszym bratem którzy wspierali chłopców swoją obecnością. Następnego przeciwnika poznamy po losowaniu w lutym 2020 roku. Gratulujemy chłopcom kolejnego zwycięstwa i życzymy sukcesów w dalszej fazie rozgrywek.

Nasi ministranci tuż po meczu
Mistrzowie pokonani!22 listopada 2019

22 listopada 2019 roku odbył się mecz naszych ministrantów z ministrantami z parafii św. Michała Archanioła w Daleszycach, z którymi przegraliśmy w ubiegłym sezonie w finale. Pojedynek zakończył się naszym zwycięstwem 6 – 2. Najwięcej bramek zdobył Brajan Branewicz (4) Bramki zdobyli również: Kacper Borkowski (1) oraz Igor Branewicz (1).Obecni byli także rodzice naszych chłopców i Ks. Proboszcz, którzy wspierali ich swoim dopingiem a szczególnie swoją obecnością. Następnym rywalem będą ministranci z Krajna. Gratulujemy chłopcom zwycięstwa i życzymy sukcesów w dalszej fazie rozgrywek.

Mamy 4 nowych ministrantów 22 maja 2019

Dnia 22 maja 2019 roku przyjęliśmy do grona ministrantów czterech chłopców: Karola Salwę, Kordiana Węzigowskiego, Igora Branewicza oraz Marcina Soburę, którzy kilka dni wcześniej przyjęli po raz pierwszy Pana Jezusa do swoich serc. Uroczyste przyjęcie przed zgromadzonymi rodzicami, rodzinami oraz przed całym zgromadzonym ludem nastąpiło po prawie rocznym przygotowaniu, gdy jako kandydaci przygotowywali się do pełnienia tych ważnych funkcji, które ministrant czyni na Mszy św. Po rozmowie z Ks. Proboszczem starsi ministranci ubrali swoich kolegów w nowe szaty liturgiczne. Po ubraniu się złożyli uroczyste przyrzeczenie, w którym obiecali Panu Jezusowi i wspólnocie parafialnej swoją gotowość do służby. Przygotowany dla nich test pisemny i test ustny przeprowadzony przez Ks. Proboszcza zdali na ocenę celującą.

Dzień 22 maja to także dzień urodzin Brajana Branewicza, starszego brata Igora. Podczas Mszy dziękowaliśmy Mu za jego służbę oraz życzyliśmy wszystkiego co najlepsze, aby nigdy się nie poddawał i był po prostu sobą. Po Mszy odbyło się spotkanie wszystkich ministrantów, na którym jeszcze raz świętowaliśmy z ministrantami, którzy w maju obchodzili swoje urodziny.

Nowym ministrantom życzymy Bożego błogosławieństwa oraz opieki Matki Najświętszej w pełnieniu posługi ministranta, a Brajanowi dalszej wytrwałości w dążeniu za Chrystusem Panem.

Niepokonani nawet w półfinale7 maja 2019

7 maja 2019 roku odbył się mecz półfinałowy naszych ministrantów z ministrantami z parafii św. Szczepana w Mnichowie.

Bardzo wyrównany i zacięty pojedynek zakończył się w podstawowym czasie gry remisem 5 -5. Dopiero po dogrywce lepsi okazali się nasi ministranci, którzy pokazali klasę i wygrali 7 – 6. Najlepszym piłkarzem meczu, mimo stresu i nerwów został Brajan Branewicz, który zdobył wszystkie 7 bramek. Ale bez tak dobrej drużyny te bramki by nie miały miejsca.

Gratulujemy chłopcom pięknego zwycięstwa oraz dziękujemy za emocje, których nam nie brakowało. Ostatniego już rywala w meczu finałowym poznamy niebawem. Ministranci walczą o Puchar J.E. Ks. Bpa Jana Piotrowskiego, pasterza naszej diecezji.

Zwycięstwo w meczu ćwierćfinałowym30 marca 2019

30 marca 2019 roku odbył się mecz ćwierćfinałowy naszych ministrantów z ministrantami z parafii Przemienienia Pańskiego w Kielcach – Białogonie.

Pojedynek zakończył się naszym zwycięstwem 11 – 2. Najwięcej bramek zdobył Brajan Branewicz (6) Bramki zdobyli również: Kacper Borkowski (2), Bartosz Zemsta (1), Bartosz Kundera (1) oraz Igor Branewicz, który mimo swojego wieku oddał mocny strzał, który zakończył się bramką dla naszej drużyny. Obecni byli także rodzice naszych chłopców, którzy wspierali ich swoim dopingiem a szczególnie swoją obecnością.


Następnego rywala w meczu półfinałowym poznamy niebawem.


Gratulujemy chłopcom kolejnego zwycięstwa i życzymy sukcesów w dalszej fazie rozgrywek.

Kolejne zwycięstwo12 grudnia 2018

12 grudnia 2018 roku odbył się mecz naszych ministrantów z ministrantami z parafii Przemienienia Pańskiego w Kielcach – Białogonie. Dosyć zacięty pojedynek zakończył się naszym zwycięstwem 10 – 4. Najwięcej bramek (4) zdobył Brajan Branewicz. Gole zdobyli również: Damian Marcisz (2), Kacper Borkowski (2), Kamil Kumór (1), Bartosz Zemsta (1).
Następnego rywala poznamy po losowaniu, które odbędzie się w lutym.
Gratulujemy chłopcom kolejnego zwycięstwa i życzymy sukcesów w dalszej fazie rozgrywek.

Pierwsze zwycięstwo21 listopada 2018

21 listopada 2018 roku odbył się mecz naszych ministrantów z ministrantami z parafii Chrystusa Króla w Kielcach. Mecz trwał 40 minut i zakończył się naszym zwycięstwem 30 – 3. Ewidentnym królem strzelców został Brajan Branewicz, który zdobył 14 bramek. Gole zdobyli również: Damian Marcisz (5), Kamil Kumór (4), Adam Zatorski (2), Bartosz Zemsta (2), Kacper Borkowski (1), Bartosz Kundera (1) oraz padł gol samobójczy.

Następny mecz odbędzie się w grudniu z ministrantami z parafii Przemienienia Pańskiego w Kielcach – Białogonie.

Gratulujemy chłopcom zwycięstwa i życzymy dalszych sukcesów.

Liga Ministrancka

Grupa młodszych ministrantów została zapisana do Ministranckiej Ligi Piłkarskiej w kategorii halowa liga juniorów. Po losowaniu trafili do grupy C, gdzie oprócz naszych ministrantów znaleźli się ministranci z parafii Chrystusa Króla w Kielcach i z parafii Przemienienia Pańskiego w Kielcach – Białogonie. Od października przygotowywali się na treningach pod okiem Oskara Wojtyny do pierwszego meczu, który mieli rozegrać 21 listopada z ministrantami z parafii Chrystusa Króla.

Dzień Ministranta 2018

Dnia 29 września 2018 roku piętnastu ministrantów z naszej parafii wzięło udział w Dniu Ministranta zorganizowanym na kieleckiej Bukówce pod hasłem „Zło dobrem zwyciężaj”. Patronem spotkania był Bł.Ks.Jerzy Popiełuszko. Mszę Świętą sprawował Ks.Bp.Antoni Długosz, biskup senior archidiecezji częstochowskiej oraz wielu zgromadzonych księży. Po Mszy nastąpiła rekonstrukcja wydarzeń historycznych związanych z odzyskaniem niepodległości przez Polskę. Następnie rozdano puchary za ligę ministrancką, a po rozdaniu odbył się koncert zespołu Wyrwani z niewoli. Spotkanie zakończyło się losowaniem nagród dla wszystkich obecnych ministrantów.

Wszyscy wrócili radośni i gotowi do posługi w swojej parafii.

Wieczór ministranta 2018

Dnia 23 czerwca 2018 roku odbył się kolejny już wieczór ministranta. Rozpoczęliśmy go Mszą Świętą, na której za wstawiennictwem świętych patronów modliliśmy się za nas wszystkich. Mszy Świętej przewodniczył Ks. Proboszcz, który też przyjął do grona kandydatów pięciu chłopców z kl.III. Po Komunii wszyscy ministranci dostali nagrody za całoroczną służbę, natomiast po Mszy odbyło się spotkanie, na którym nie zabrakło słodyczy, grillowania, wspólnych rozmów i wspólnej zabawy.

Nowy chłopiec w gronie ministrantów

Dnia 5 stycznia 2018 roku przyjęliśmy do grona ministrantów Kamila Kumóra z IV klasy. Uroczyste przyjęcie przed zgromadzonym ludem w kościele nastąpiło po kilkutygodniowym przygotowaniu, gdy jako aspirant, a potem kandydat pod okiem Jakuba Gila i innych starszych kolegów poznawał podstawowe elementy liturgii, paramenty liturgiczne oraz to jak poruszać się w prezbiterium. Po krótkim dialogu z Ks.Proboszczem dostał nowe szaty liturgiczne i złożył swoje przyrzeczenie ministranckie. Przygotowany dla niego test napisał na 6 (70/70 pkt) oraz ustny test przeprowadzony przez Ks. Proboszcza również zdał dobrze.

Gratulujemy Kamilowi i życzymy sukcesów oraz czerpania radości z bycia ministrantem.

Dzień Ministranta 2017

Dnia 9 września 2017 roku pięciu ministrantów z naszej parafii wzięło udział w Dniu Ministranta w kieleckiej Katedrze, na którym podczas Mszy Świętej Ks. Bp. Marian Florczyk udzielił błogosławieństwa nowym ceremoniarzom, w tym jednemu z naszej parafii Jakubowi Zwierzyńskiemu, który dostał odznaki ceremoniarza krzyż i czerwone cingulum. W programie było również rozdanie pucharów za ligę ministrancką, koncert rapera i beatboxera Tau- Piotra Kowalczyka, zjeżdżalnie dmuchane, strzelanie z łuku oraz pokaz straży pożarnej. Jako pamiątkę spotkania każdy z ministrantów dostał dziesiątkę różańca, którą można było założyć na rękę. Wszyscy wrócili zadowoleni i gotowi do służby w swoim parafialnym kościele.

Dwaj nowi ministranci

Podczas Mszy Świętej 5 września 2017 roku, przyjęliśmy do grona ministrantów Bartosza Kunderę z V klasy. Uroczyste przyjęcie nastąpiło po kilkutygodniowym przygotowaniu, gdy jako kandydat poznawał podstawowe elementy liturgii. W swoim przyrzeczeniu powiedział, że ” przyrzeka święte czynności ministranta, wypełniać pobożnie, gorliwie i radośnie, na chwałę Bożą i dla dobra wspólnoty parafialnej”. Przygotowany dla niego test napisał na 6 (70/70 pkt). Powitaliśmy również w naszej ministranckiej wspólnocie Dawida Radka, który przez 5 lat formował się w parafii w Rykoszynie.

Dawidowi życzymy wytrwania w służbie i dalszego formowania się w naszej parafii, a Bartoszowi gratulujemy, że zdecydował się służyć Bogu przy ołtarzu, na którym sprawuje się Eucharystię.

Wieczór ministranta 2017

Dnia 24 czerwca 2017 roku odbył się w naszej parafii już drugi wieczór ministranta. Rozpoczęliśmy go Mszą Świętą w Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela o godz.18.00, podczas której modliliśmy się za wstawiennictwem św Dominika Savio i św. Alojzego Gonzagi za nas wszystkich, a szczególnie za emerytowanego ministranta Marcina, który w tym dniu obchodzi swoje 23 urodziny. Mszę Świętą sprawowali ks. Proboszcz, ks. prał. Stefan Borowiec oraz ks. Paweł Borto . Po Mszy miała miejsce miła niespodzianka w postaci spotkania ministrantów, słodyczy, pizzy oraz wspólnej zabawy na placu kościelnym.

Mamy nowego ministranta

Podczas Mszy Świętej 28 kwietnia 2017 roku, przyjęliśmy do grona ministrantów Brajana Branewicza z III klasy. Uroczyste przyjęcie nastąpiło po kilkutygodniowym przygotowaniu, gdy jako kandydat poznawał podstawowe elementy liturgii. W swoim przyrzeczeniu powiedział, że ” przyrzeka święte czynności ministranta, wypełniać pobożnie, gorliwie i radośnie, na chwałę Bożą i dla dobra wspólnoty parafialnej”. Przygotowany dla niego test napisał na 6 (60,5/61 pkt) oraz ustny egzamin przeprowadzony przez Ks. Proboszcza na Mszy Św. zdał również na 6.

Gratulujemy Brajanowi, że zdecydował się służyć Bogu  przez liturgię.

Nowy ministrant

Podczas Mszy Świętej 6 kwietnia 2017 roku, przyjęliśmy do grona ministrantów Adama Zatorskiego z IV klasy. Uroczyste przyjęcie nastąpiło po kilkutygodniowym przygotowaniu, gdy jako kandydat poznawał podstawowe elementy liturgii. W swoim przyrzeczeniu powiedział, że ” przyrzeka święte czynności ministranta, wypełniać pobożnie, gorliwie i radośnie, na chwałę Bożą i dla dobra wspólnoty parafialnej”.

Gratulujemy Adamowi, że zdecydował się służyć Bogu przez liturgię.

Mamy dwóch nowych ministrantów

Dnia 26 października 2016 r. podczas Mszy Świętej o godz.17.00 zostali przyjęci do grona ministrantów Damian Marcisz i Mikołaj Sobura z klasy III. Uroczyste przyjęcie nastąpiło po trzymiesięcznym przygotowaniu, gdy jako kandydaci poznawali podstawowe elementy liturgii. Po uroczystym przyjęciu przez Ks. Proboszcza starsi ministranci pomogli chłopcom ubrać się w swoje nowe stroje liturgiczne, po czym złożyli przed Chrystusem swoje przyrzeczeniem, że będą służyć dla dobra wspólnoty parafialnej. Na koniec przekazali znak pokoju swoim rodzicom.

Gratulujemy Damianowi i Mikołajowi, że zdecydowali się służyć Bogu przez liturgię.

Nowi kandydaci

Dnia 23 czerwca 2016 r. został przyjęty do grona kandydatów Damian Marcisz z klasy III, a 9 sierpnia br. Mikołaj Sobura również z tej samej klasy. Od chwili zgłoszenia uczą się służenia do Mszy Świętej i poznają podstawowe elementy liturgii. Życzymy im szybkiego dołączenia do grona ministrantów.

Wznowienie rozgrywek w ministranckim turnieju piłki nożnej

Po przegranym meczu nadszedł czas na rewanż. Mecz odbył się 11 lipca 2016 roku o godz.13.00. Ministranci naszej parafii wygrali mecz rewanżowy 8:4. Gole w meczu strzelili: cztery Oskar Wojtyna, dwa Bartosz Doleziński oraz po jednym Jakub Zwierzyński i Daniel Palak.

Dotychczas wygraliśmy 5 meczów (2 z par. z  Masłowa i 3 z par. Ducha Świętego) i 1 przegraliśmy (z par. Ducha Świętego)

Dnia 18 czerwca 2016 roku o godz.18.00 ministranci naszej parafii rozegrali mecz towarzyski z drużyną ministrancką z parafii Ducha Świętego w Kielcach. Mecz, niestety, skończył się w regulaminowym czasie gry remisem 10:10, a w rzutach karnych przegraliśmy 4:2. Gole w meczu strzelili: pięć Oskar Wojtyna, trzy Jakub Zwierzyński oraz po jednym Daniel Piwowarczyk i Jakub Kozubek sr. W rzutach karnych spudłował Oskar Wojtyna i Jakub Kozubek sr., a strzelił Daniel Libocha i Jakub Zwierzyński.

Mamy nowego ceremoniarza 

Dnia 9 czerwca 2016 roku na Mszy Świętej o godz.18.00 przyjęliśmy do grona ceremoniarzy Daniela Palaka z III klasy gimnazjum. Daniel przygotowywał się przez studium podręcznika „Kompendium Ceremoniarza” oraz przez ćwiczenia pod kierunkiem swoich kolegów. Mszę Świętą odprawiał ks. Proboszcz, który po Ewangelii uroczyście Daniela pobłogosławił, wręczył mu odznaki ceremoniarza, którymi są krzyż i cingulum, przeprowadził krótki egzamin z niektórych modlitw po łacinie, po którym nowy ceremoniarz złożył swoje przyrzeczenie, w którym obiecał, że „będzie wypełniał swoje czynności pobożnie, na chwałę Bożą i dla dobra wspólnoty parafialnej”.

Wieczór ministranta

Dnia 2 maja 2016 roku odbył się w naszej parafii wieczór ministranta. Rozpoczęliśmy go Mszą Świętą o godz.18.00, podczas której modliliśmy się za wstawiennictwem św Dominika Savio za nas wszystkich, a szczególnie za Daniela i Bartosza, którzy w tych dniach obchodzą swoje 16 urodziny. Mszę Świętą sprawowali ks. Proboszcz oraz ks. prał. Stefan Borowiec. Po Mszy miała miejsce miła niespodzianka w postaci spotkania ministrantów, słodyczy, grillowania, pizzy. W czasie trwania naszego spotkania zaśpiewaliśmy sto lat Danielowi i Bartoszowi i wręczyliśmy im prezenty urodzinowe.

Danielowi i Bartoszowi składamy raz jeszcze najlepsze życzenia.

Przyjęcie nowego ministranta

Podczas Mszy Świętej, we wspomnienie świętego Oskara 3 lutego 2016 roku, przyjęliśmy do grona ministrantów Bartosza Rysia z III klasy gimnazjum. Uroczyste przyjęcie nastąpiło po kilkutygodniowym przygotowaniu, gdy jako aspirant poznawał podstawowe elementy liturgii. Obrzęd odbył się na Mszy Świętej o godzinie 17.00, podczas której modliliśmy się za Oskara z okazji imienin i urodzin.

Gratulujemy Bartoszowi, że zdecydował się służyć Bogu przez liturgię, a Oskarowi raz jeszcze składamy najlepsze życzenia.

Nowi kandydaci

Podczas rorat dołączył do grona kandydatów Jakub Rysiński z klasy IV, a w okresie Bożego Narodzenia Bartosz Ryś. Od chwili zgłoszenia uczą się służenia do Mszy Świętej i poznają podstawowe elementy liturgii. Mamy nadzieję, że niedługo dołączą do grona ministrantów.

Kurs Ceremoniarza

Dnia 16 maja 2015 roku trzech ministrantów naszej parafii Jakub Gil, Oskar Wojtyna i Szymon Kaczmarczyk rozpoczęli kurs ceremoniarza – cykl pięciu spotkań w Seminarium Duchownym w Kielcach. Spotkania zawsze zaczynały się modlitwą w kaplicy świętego Kazimierza i tam się kończyły. Po modlitwie był wykład z księdzem potem krótki posiłek i ćwiczenia praktyczne z klerykami. Kolejne spotkania odbywały się w dniach 23 maja, 13 czerwca, 20 czerwca i ostatnie 27 czerwca. Na tym spotkaniu odbył się egzamin sprawdzający wiedzę wszystkich biorących udział, a po egzaminie zostały wręczone dla każdego nowego ceremoniarza krzyż oraz białe cingulum.

Ministrancki turniej piłki nożnej

Dnia 25 kwietnia 2015 roku ministranci naszej parafii rozegrali mecz towarzyski z ministrantami z Masłowa. Mecz zakończył się wygraną 7:2 dla ministrantów z naszej parafii. Gole dla naszej drużyny zdobyli: dwie Oskar Wojtyna, dwie Bartosz Doleziński oraz po jednej Wojciech Machowski, Filip Kundera i Jakub Kozubek sr.

Następny mecz odbył się 9 maja 2015 roku. Nasi ministranci zagrali tym razem z drużyną ministrancką z parafii Ducha Świętego w Kielcach. Mecz skończył się naszym zwycięstwem 10:6. Gole strzelili: pięć Oskar Wojtyna, trzy Bartosz Doleziński oraz po jednej Jakub Kozubek sr. i Filip Kundera.

Po dwóch wygranych nadszedł czas na rewanż, który zaproponowali ministranci z Masłowa. Mecz odbył się 5 czerwca 2015 roku i zakończył się naszym zwycięstwem 4:3. Zwyciężyliśmy po dwóch golach Daniela Piwowarczyka, jednym golu Oskara Wojtyny i Jakuba Zwierzyńskiego. Bramkę samobójczą strzelił Wojciech Machowski.

Dnia 13 czerwca 2015 roku odbył się rewanż z parafią Ducha Świętego w Kielcach. Mecz skończył się wynikiem 7:6 dla naszych ministrantów. Gole zdobyli: trzy Oskar Wojtyna oraz po jednym golu Jakub Kozubek sr., Wojciech Machowski, Jakub Zwierzyński i Daniel Piwowarczyk.

Dotychczas w czterech meczach nasi wszystkie wygrali.