II Niedziela Adwentu

Ogłoszenia parafii p.w. NMP Matki Kościoła w Kielcach

II Niedziela Adwentu 2023

 

Poniedziałek 11 grudnia.

06.30 1) za + Jana Pabisa – uczestnicy pogrzebu

2) W intencji Maksymiliana z racji 18 r. urodzin o Boże błog.

 

 

Wtorek 12 grudnia.

06.30 za ++ Juliannę, Stanisława Zatorskich, Mariana, Stanisława Kowalików

 

Środa 13 grudnia.

06.30 za + Klarę Jaskulską

 

Czwartek 14 grudnia. Wsp. ob. Św. Jana od Krzyża, prezb. i dra Kościoła

06.30 za ++ Szczepana Krzyśka, Adama, Ewę z rodz. Kunderów, Michała, Marię, Stanisława – zam. rodzina

 

Piątek 15 grudnia.

06.30 za + Jana Tutaja

 

Sobota 16 grudnia.

07.30 za ++ Barbarę, Bolesława Gilów, Jana Motyla

 

Niedziela 17 grudnia. Trzecia niedziela Adwentu. Pierwszy dzień rekolekcji adwentowych

08.00 za ++ Wawrzyńca, Marię, Stanisława, Mariannę, Mariana Bakalarzów

 

10.00 za + Wincentego Januchtę (25 r. śm.)

 

12.00 za + Jana (7 r. śm)

 

16.00 za parafian

 

Pozostałe ogłoszenia:

  1. Bardzo dziękujemy czterem Paniom i Panu z ul. Kwiatowej i Barczańskiej za wczorajsze posprzątanie kościoła oraz ofiarowane pieniądze na kwiaty i dekoracje. W najbliższą sobotę – 16 grudnia na godz. 09.00 proszę o pomoc przy sprzątaniu mieszkańców ul. Kolonia w Dąbrowie nry od 130 do 114.

 

  1. Przypominam, iż w zakrystii są do odebrania poświęcone opłatki na stół wigilijny, a także można wesprzeć wigilijne dzieło pomocy dzieciom zakupując świecę. Są także kalendarze misyjne, rolnicze i diecezjalne, oraz nasz kalendarz parafialny ze zdjęciami naszego kościoła i kaplicy. Jeśli chodzi o te ostatnie zamówiliśmy ich tylko 30 ale jeśli będzie większe zapotrzebowanie to zamówimy więcej. Koszt wyprodukowania tego kalendarza wyniósł około 20 zł od sztuki. Jest to także forma cegiełki na remont kaplicy.

 

  1. W dzisiejszą niedzielę w Kościele w Polsce organizowana jest zbiórka na pomoc Kościołowi na Wschodzie. Chodzi nie tylko o katolików i grekokatolików za naszą wschodnią granicą, ale także chrześcijan w krajach takich jak Syria czy Irak. Gdyby ktoś z Państwa chciał udzielić im wsparcia można wrzucić dobrowolną ofiarę do puszki.

 

  1. Bardzo dziękuję Panom Rafałowi i Sebastianowi za odśnieżenie w tym tygodniu po intensywnych opadach parkingu i chodnika przy kościele i plebanii. Panowie wykonali tę pracę bezinteresownie i z własnej inicjatywy dlatego tym bardziej należy się im wdzięczność. Panu Zbyszkowi oczywiście też dziękujemy że codziennie czuwa nad tym, żeby było dojście do kościoła.

 

  1. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy rekolekcje adwentowe, które potrwają do wtorku włącznie. Wygłosi je Brat Mateusz Skoczylas z zakonu Braci Mniejszych Kapucynów. Zapraszamy.